Együtt a könyvtárral!

A Mezőkovácsházi Városi Könyvtár olyan támogatást nyert, mely a végegyházi óvodásoknak és iskolásoknak is tartalmas programokat kínál.

A Mezőkovácsházi Városi Könyvtár tavasszal adta be pályázatát „Együtt a könyvtárral!” címmel a TÁMOP 3.2.11/10-1 pályázati felhívására.  A nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeihez kért támogatást, együttműködve a mezőkovácsházi, mezőhegyesi iskolával, a nagybánhegyesi és végegyházi óvodával és iskolával is. Ez a pályázat a nevelési-oktatási intézmények óvodai nevelési vagy iskolai pedagógiai programjának megvalósítását támogató, kínálatát gazdagító tanórai, tanórán kívüli, szabadidős tevékenységek megvalósításában kíván támogatást nyújtani. A tevékenységek közvetlen célcsoportja az óvodai nevelésben és iskolai oktatásban résztvevő gyerekek, tanulók, közvetett célcsoportja pedig a pedagógusok.

A mezőkovácsházi könyvtárral és az ott dolgozókkal eddig is jó kapcsolatot ápolt a Végegyházi ÁMK, de ez a kapcsolat most még tartalmasabb lesz e projekt folyamán. A könyvtár 10 hónapon keresztül szervez programokat óvodásoknak, alsó és felső tagozatos diákoknak, egyrészt egy előadássorozattal, melyet Bertalan Mária tart majd, illetve szervez meg, másrészt mindhárom korcsoport 3-3 kiránduláson is részt vehet majd, térítésmentesen. Ezen kívül azok a tanórán kívüli tevékenységek, melyek iskolánkban már hagyományosan működnek, most anyagi támogatást is kapnak e pályázati támogatásnak köszönhetően. Így az alkalmakhoz kötődő játszóházakhoz, a vetélkedőkhöz, versenyekhez szükséges anyagok, eszközök gazdagabb tárháza áll majd intézményünk rendelkezésére. Az iskolai programokat pedig most is az ott tanító pedagógusok vezetik, koordinálják.

Szeptember 14-én délután volt az induló projekt tájékoztató megbeszélése a Mezőkovácsházi Városi Könyvtárban, s ebben a hónapban már elkezdődnek a tevékenységek, előadások, remélhetőleg a gyerekek legnagyobb örömére.

- HJ -