Szeptember végén… találkozzunk idén is!

Az Alkony Nyugdíjas Klub 2010. szeptember 25-én este rendezte hagyományos nyugdíjas találkozóját a közelgő Idősek világnapja alkalmából a végegyházi művelődési házban.

Hat órakor már sokan megérkeztek, hogy ezen az estén együtt szórakozzon fiatal és idős. A művelődési ház nagyterme őszi pompába öltözött, a sokszínű levelek jelezték, hogy a természet készülődése a télre milyen csodákat nyújt számunkra. Mivel a végegyházi nyugdíjasok a környék hasonló szervezeteivel is jó kapcsolatot ápolnak, most is jöttek vendégek a szomszédos településekről is.

Király Józsefné Csöpi néni elsőként az est vendégeit köszöntötte, Dr. Cs. Tóth Zoltánnét, az Életet az éveknek országos szövetség örökös tiszteletbeli elnökét, községünk polgármesterét, jegyzőjét, képviselőit, az ÁMK igazgatóját, valamint a nyugdíjas klubokat. A Mezőkovácsházi Barátság Nyugdíjas Klub, a Mezőkovácsházi Szivárvány Nyugdíjas Klub, a Battonyai Nyugdíjas Klub, a Magyarbánhegyesi Esthajnal Nyugdíjas Klub, a Békéssámsoni nyugdíjas Klub, a Nagybánhegyesi Barátság Nyugdíjas Klub vezetőit és tagjait, valamint az ADA Nonprofit Kft. vezetőjét és dolgozóit. S természetesen a végegyházi Alkony Nyugdíjas Klub megjelent tagjait is nagy szeretettel köszöntötte. Megköszönte mindazoknak a felajánlásait, akik támogatták e rendezvényt.

Ezt követően átadta a szót Varchó István polgármester úrnak, aki beszélt arról, miért is fontos, hogy figyelmet szenteljünk az idősebbeknek. Majd Cs. Tóth Zoltánné az Életet az éveknek Országos Szövetség munkájának fontosságáról beszélt. S az est folytatásaként az Alkony Népdalkör műsora szerzett megható, szép és vidám perceket.

E nap, e rendezvény jó alkalom arra, hogy több generáció együtt legyen, jól érezzék magukat együtt. A jó hangulatról most is a Szekeres zenekar gondoskodott, hamar táncra perdültek a jelenlévők vacsora előtt és azt követően is. A tombolasorsoláson pedig sokaknak kedvezett Fortuna, ez is fokozta a jókedvet. A közel kétszáz jelenlévő számára örömteli és emlékezetes volt ez az este.

- HJ -

Ismét együtt

Eltelt egy esztendő, és mi újra összejöttünk,

Megünnepelni, hogy idősebbek lettünk.

Van okunk nevetni, dalolni, kacagni,

Hisz ezt az esztendőt meg is kellett érni.

Ha most szétnézek, ismerős arcokat látok,

Örül a szívem, hogy újra itt vagyok.

Háromszázhatvanöt nap egy esztendő,

Nekünk időseknek ajándék az idő.

Minden egyes napnak külön kell örülni,

Mert nem tudjuk, kinek, mikor kell elmenni.

Elszálltak felettünk csendesen az évek,

gyermekeink felnőttek, unokáink lettek.

Óvjuk és szeressük az időseket,

Mert nélkülük üres lenne az élet.

Szeretet, békesség kísérje utatok,

Hogy jövőre újra itt mulassatok!