„Együtt a Könyvtárral”

Előadássorozat kezdődött 2010. szeptember 29-én az óvodások és iskolások számára Végegyházán.

Mint már írtuk a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár pályázati támogatást nyert nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeihez. Ennek keretein belül tíz hónapon keresztül élvezhetik a végegyházi gyerekek is azt az előadássorozatot, melynek első foglalkozásai a mai napon kezdődtek.

Délelőtt 10 órakor az óvodásokhoz érkeztek, ahol először Az öreg halász és a nagyravágyó felesége című mesével ismerkedtek meg, majd el is játszották azt, sok szituációs játékkal fűszerezve.

Dél után az alsó tagozatos gyerekekhez érkezett Bertalan Mária és Czitor Attila. A téma itt is a mese volt, de már „komolyabban” érintve e területet. Marcsi néni sok-sok információt tudakolt meg a kisiskolásoktól, akik nem vallottak szégyent. Így sok mindent elmondtak arról, hogyan is keletkezik a népmese, hogyan gyűjtötték össze számunkra, mi jellemző a magyar népmesékre. A gyerekek szépen összegyűjtötték, mit tudnak az állatmesékről, a tündérmesékről, kik a jellemző szereplői, melyek a legjellemzőbb tárgyai e történeteknek.

Rövid szünet után két csoportban dolgoztak tovább a gyerekek, az 1-2. osztályosok Attilával mozgásos, játékos feladatokat kaptak, míg a 3-4. osztályosok rajzoltak, valamint egy megkezdett mesét fejeztek be, eljátszva azt.

Nem csak a kisiskolások, de mi pedagógusok is nagyon élveztük ezt a másfél órát, amely nagyon hamar eltelt.

Délután a 7-8. osztályban folytatódott a program, ahol már történelmi témákkal foglalkoztak, Múltunk nagyjai címmel.

- HJ -