Együtt a projektnyitón

A Mezőkovácsházi Városi Könyvtár az Együtt a könyvtárral program projektnyitó rendezvényére hívta meg a részt vevő intézményeket és az érdeklődőket 2010. október 19-én 14 órai kezdettel a Mezőkovácsházi Művelődési Központba.

A Mezőkovácsházi Városi Könyvtár tavasszal adta be pályázatát „Együtt a könyvtárral!” címmel a TÁMOP 3.2.11/10-1 pályázati felhívására.  A nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeihez kért támogatást, a programba bevonva a Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Mezőkovácsházi Négy Évszak Óvoda, a Végegyházi Általános Művelődési Központ Általános Iskolája és Óvodája, a Nagybánhegyesi Teller Ede Általános Iskola és Óvoda, valamint a Mezőhegyesi József Attila Általános Művelődési Központ intézményeit.

A kedd délutáni projektnyitó rendezvényen Ádám Andrásné könyvtárigazgató köszöntötte a vendégeket, majd Dr. Turcsán Zsolt, Mezőkovácsháza polgármestere nyitotta meg a rendezvényt. Magát a programot Strifler Károlyné projektmenedzser mutatta be.

Elmondta, hogy a kezdeti igényfelmérést minden résztvevő intézményben az igények összegzése követte, majd az ötletek kitalálása után közös egyeztetések során született meg maga a pályázat. A pályázat megírása mind a könyvtárban, mind az iskolákban, óvodákban komoly, körültekintő munkát követelt, s a támogatás elnyerésével minden intézmény a programjai során felmerülő bérek, utazások és anyagköltségek finanszírozására tudja használni. Ezután a programok részletes ismertetésére került sor, így nem csak a végegyházi, de a többiek programjait is megismerhettük.

A projektben együttműködő intézmények növendékeinek meglepetés produkciói következtek, köztük a végegyházi diákok zenés, táncos műsora is. Büszkék lehettünk rájuk, hiszen nagyon ügyesek voltak, nagy tetszést arattak a közönség körében.

A rendezvény állófogadással ért véget, mely módot adott a további közös programok megbeszélésére.

- HJ -