Tök-jóóó!

Halloween napja alkalmából a végegyházi iskolások most is tökfaragásra adták fejüket 2010. október 29-én délután.

A művelődési ház nagytermében gyűlt össze a nyolc iskolás osztály, asztalukon az alapanyag, a tök. Ekkor még ki gondolta volna, hogy milyen érdekes figurák lesznek belőlük? Persze ehhez sok-sok ötlet, majd ezek megvalósítása kellett. E munka pedig osztályonként várt diákjainkra.

S természetesen az sem volt elkerülhető tényező, hogy mindez egy verseny keretében történt. Akár a kicsik, akár a nagyobbak hallatlan lelkesedéssel és munkakedvvel láttak a feladatnak. Talán a leghosszadalmasabb a tökök „kibelezése” volt, s utána jöhetett az alkotó munka.

Különböző arckifejezések jelentek meg az tökökön, s volt, akit más ötlet megvalósítására sarkallt az alapanyag. Az osztályok tanulói jól összedolgoztak, megosztották a munkát, így könnyebb volt dolgozni. Ez persze megmutatkozott a kész alkotásokon is.

Úgyhogy a zsűrinek bizony nem volt könnyű dolga, amikor tagozatonként győztest kellett választani. Hosszas tusakodás után született meg az eredmény: alsó tagozaton a harmadik, felső tagozaton pedig a nyolcadik osztály lett az első.

De a többiek sem szomorkodhattak, hiszen mindenki kapott emléklapot, az osztályok pedig egy társasjátékot jutalomképpen. Az alkotások pedig a művelődési ház bejáratát díszítik, így minden végegyházi megcsodálhatja őket a napokban.

E programunkat is az „Együtt a könyvtárral” TÁMOP-os pályázat támogatta.

- HJ -