Újra felállítottuk Végegyháza Karácsonyfáját

A Barangoló Közhasznú Egyesület egész napos Kiskarácsony… rendezvényére idén is a téli szünet első napján, 2010. december 22-én került sor községünkben.

Programunk hagyományosan játszóházzal kezdődött. Először a mai napra gyűjtött dobozokat, papírgurigákat csomagoltuk be a gyerekekkel, hogy közös fánkra aggassuk majd díszként.

Ezt követően Rádainé Kunos Klára, a Barangoló Kézműves Kör vezetője közös ajándékkészítésre invitálta a résztvevőket. Ajándéknoteszt, könyvjelzőt, karácsonyfadíszeket készíthettek, hogy ebben az évben is bőséges meglepetéssel szolgáljon Jézuska az otthoniaknak. Az elkészített munkák minőségéből és mennyiségéből ítélve nem lesz panaszuk a megajándékozottaknak.

A karácsonyi játszóház végén közösen kivonultunk a rendőrség előkertjébe, hiszen minden évben az itt nagyranőtt fenyőfát díszítjük fel. Ebben most is Vágó László volt segítségünkre, aki Gyebnár Tibor segítségével a legfelső ágakra is felvitte a készített díszeket. Természetesen a gyerekek sem voltak tétlenek, hiszen a kistuja feldíszítése most is az ő feladatuk volt.

Mindeközben a Barangoló Gyűjteményes Ház is készült a karácsonyra, hiszen idén is kaptunk Kunos Lászlóné Anditól egy szép fenyőfát, melyet délutánra mi is feldíszítettünk. A délelőtt folyamán nyitva állt a ház, hiszen a  süti-sütő versenyünkre lehetett hozni a benevezett süteményeket, melyeket délben Juszkó Józsefné Erzsike és Horváth László zsűrizett le.

Kis pihenő után délután három órakor gyűltünk össze, hogy felavassuk Végegyháza Karácsonyfáját. Ebben az évben maguk az idelátogatók adták a műsort, hiszen együtt énekeltünk karácsonyi dalokat. A közös műsor után a Civil Kerekasztal tagjai által sütött mézeskalácsokat eszegettük, hogy nehogy megéhezzünk a „hosszú” úton a Gyűjteményes Ház felé. Itt lehetett megtekinteni a gyerekek karácsonyi rajzaiból készített kiállítást.

Az alkotásokat Baráth Mihályné Zsuzsika zsűrizte, aki sajnos ezen a délutánon nem tudott köztünk lenni, de levelében üdvözölte az alkotókat. Majd következett az eredményhirdetés, korcsoportonként.

Óvodások:

I. helyezett: Vágó Brigitta

Különdíj: Szabó Dóra

1. osztály:

I. helyezett: Diósi Roland

Különdíj: Györgyi Kira

1. osztály:

I. helyezett: Diósi Roland

Különdíj: Györgyi Kira

2. osztály:

I. helyezett: Mráz Fatime

Különdíj: Faragó Richárd

3. osztály:

I. helyezett: Cséffai Csilla

Különdíj: Máté Sára

4. osztály:

I. helyezett: Rádai Barnabás

Különdíj: Sipos Dominika

Ezt követően következett a süti-sütő verseny eredményhirdetése. Idén a zsűri három első helyezést adott ki, Androvicz Edina, Gyenes Kinga Katalin és Rádai Renáta süteménye egyaránt megnyerte tetszésüket. Rádainé Kunos Klárának pedig különdíjat ítéltek meg. S természetesen most is jött a nap fénypontja, a finomságok „elpusztítása”.

A Kis karácsony…köszönetet mond mindazoknak, akik e nap sikerét elősegítették: Baráth Mihályné, Bics Kft., Horváth László, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Kunos László és családja, Rádainé Kunos Klára, Rádai Renáta.

- HJ –

Fotó: HJ, HL, Rádai Renáta