Éjféli mise

December 24-én este nyolc órakor kezdődött az éjféli mise a végegyházi római katolikus templomban.

A szentestén a családi ünneplés, az ajándékozás után benépesül a végegyházi templom, sokan ellátogattak az éjféli misére. A templom karácsonyi díszbe öltözött szenteste tiszteletére, várva a misére érkezőket.

Orbán Sándor plébános úr ünnepi istentiszteletében idézte az evangélium ide vonatkozó részét. Ilyenkor karácsonykor kicsit mindenki maga mögött hagyja a gondokat, problémákat, s inkább egymás felé fordulunk, törődünk egymással. Talán a szenteste hangulata segít átgondolni emberi kapcsolatainkat is, több megértést mutatunk majd egymás iránt. A nagy készülődés után jól esik egy kicsit elidőzni, gondolatainkba mélyedni.

Az atya megköszönte az iskolások betlehemes játékát, mellyel felidézték a kis Jézus születését, valamint az Alkony Népdalkör éneklését, mellyel szebbé tették a szent misét.

Békés karácsonyt mindenkinek!

- HJ -