Öt perc figyelmet mindenki megérdemel!

A Mutasd Magad Dél-Békés amatőr művészeti rendezvény március 12-i fordulójára Végegyházán került sor, melyen közel negyven mezőhegyesi és hazai produkciót tekinthetett meg a közönség.

FOTÓGALÉRIA - MUTASD MAGAD DÉL-BÉKÉS

A Kalocsa Róza Nonprofit Kft. Dél-Békési Kistérség Közkincs Kerekasztala  ebben az évben is megrendezi, Mutasd Magad Dél-Békés címmel amatőr művészeti rendezvényét, melyre vers-próza, ének-zene, tánc és egyéb kategóriában jelentkezhettek az előadók. A mostani fordulóra Kaszaper, Mezőhegyes és Végegyháza egyéni és csoportos produkcióit várták. S mivel most e három település művészeit Végegyháza látta vendégül, a Barangoló Közhasznú Egyesületet kérték fel – mint a Közkincs Kerekasztal együttműködő tagját –, hogy az előkészítésben, a lebonyolításban és a szervezésben segítsünk.

Összesen 39 produkcióval neveztek be Mezőhegyesről és Végegyházáról. Nyolcan vers-próza, tizennyolcan ének-zene, tizenketten tánc kategóriában és egy csoport az egyéb kategóriában. Szombat délben már felkészülten vártuk a fellépőket, a regisztrálást követően mindenki megkapta a műsortervet, minden kérést, kérdést igyekeztünk megválaszolni, igyekeztünk, hogy minél könnyebbé tegyük az amatőr művészek dolgát. S végre elérkezett a kezdés időpontja, 13 órakor Baráth Mihály, Végegyháza alpolgármestere nyitotta meg rendezvényünket, majd indulhatott a program.

A több mint három órás előadás során sok műsorszámmal ismerkedhettünk meg, s az előadók is más-más kategóriában és stílusban mutatkoztak meg a közönség előtt. Egy dologban viszont mindannyian megegyeztek. Amatőr létükre nagyon komolyan vették választott feladatukat, s az izgatottságuk ellenére nagy lelkesedés látszott rajtuk. S ez a fellépőkről lesugárzott a nézőtérre, a közönség ugyanilyen lelkesedéssel biztatta őket, sok-sok tapssal jutalmazta a produkciókat. Nem csak a műsor volt változatos és gazdag, de a hangulat is végig nagyon jó volt.

De minden jónak vége szakad egyszer, a harminckilencedik műsorszám után a zsűri visszavonult, kiértékelni a produkciókat. A zsűri elnöke Falusi László népzenész, zenetanár, előadóművész volt. A zsűri tagjai Vass Angéla általános iskolai tanító, színjátszókör vezető és Duma Zsolt, a Duma Színház művészeti vezetője. Nem volt könnyű dolguk, hosszasan tanácskoztak.

A mai versenyen arany, ezüst és bronz minősítést kaphattak a versenyzők, A fellépők mindegyike emléklapot kapott, majd következtek a minősítések.

A végegyházi előadók közül arany minősítést kapott az Alkony Dalkör Apácashow című műsora és Stayer Edgár, ezüst minősítést kapott Stayer Fanni, Alkony Dalkör, bronzminősítést kapott Sárközi Tamara, Lászlóné Varga Zsófia, Mihály Terézia, a Furulyacsoport.

Mindenki nagy szeretettel fogadta a nyerteseket, s ezt követően még arra is volt lehetőség, hogy a zsűri személyes tanácsát is kikérhessék az érdeklődők.

A legjobbak egyben meghívást is kaptak a május 7-én megrendezésre kerülő DÉL-BÉKÉSI SZÁZSZORSZÉP gálaműsorra is, melyet Mezőhegyesen rendeznek majd. De a legfontosabb az volt, hogy mind a közönség, mind a fellépők élvezték ezt a délutánt, amit együtt eltölthettek. És még valami! Egyszer mindenki megérdemel öt perc figyelmet, és a mai fellépők megkapták  ezt a végegyházi forduló  közönségétől.

- HJ -