Projektnyitó a majálison

A Végegyházi Majális rendezvényeihez kapcsolódóan tartotta projektnyitó rendezvényét Végegyháza Község Önkormányzata a „Hivatásforgalmú kerékpáros közlekedés infrastrukturális feltételeinek javítása Végegyháza község területén” címet viselő pályázatról és a KEOP-6.2.0/A pályázati alfejezetből elnyert támogatásból megépülő új létesítményről.

Az Új Széchenyi Terv keretében elnyert tízmilliós támogatásból születő beruházás lehetővé teszi, hogy az általános iskola területén megvalósuljon egy védett kerékpártároló és egy öltöző-zuhanyzó komplexum, ami megkönnyíti a kerékpárral való iskolába járást a gyerekek számára. A program nem csak beruházásból, hanem szemléletformáló és felvilágosító kampányból is áll. Népszerűsítve a környezetbarát kerékpáros közlekedést és az egészséges életmódot.

A programot Varchó István, községünk polgármestere nyitotta meg rövid tájékoztatójával, amely során áttekintést adott a program teljes egészéről, a tervezett fejlesztésekről és rendezvényekről. Valamint arról a lehetőségről, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű végegyházi iskolások közül huszonöten térítésmentes bérlet keretében használatba kaphatnak új kerékpárokat. A rövid megnyitó után a vendégek kérdéseire válaszolt polgármesterünk és Pál Andrea, községünk jegyzője. Az érdeklődők megtekinthették a látványterveket, amelyek nem csak a kerékpártárolót és öltözőt mutatták meg, hanem a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány által nyert és Leader forrásból megvalósuló iskolai sportpályafelújítás várható eredményeit is.

Hiszen a két beruházás nem különíthető el egymástól, mert a kivitelezés során a munkák között átfedések lehetnek. Az elkövetkezendő hetekben a két építkezés ütemezésének az összehangolása lesz az egyik legnagyobb feladat. Már csak azért is, hiszen a beruházást a tervek szerint június közepén meg kellene kezdeni, és augusztus 20-ig be kell fejezni, hiszen a Falunapon kerül átadásra a felújított és átalakított sportudvar. Ha a beruházás elkészül, akkor a község újabb korszerű létesítménnyel gazdagodik, mindannyiunk örömére.