Nagy durranás volt az esti program

A végegyházi falunapon az idei programnak is része volt az esti tűzijáték, ami nagy tetszést aratott, és szó szerint is nagy durranás volt.

FOTOGALÉRIA - Végegyházi Falunap 2011

Végegyháza Község Önkormányzata és a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány rendezte meg az idei falunapot, amely hagyományosan az augusztus 20-ai végegyházi búcsúval együtt kerül megrendezésre.

A reggeli program a hagyományos civil szervezetek bemutatkozásán túl bővült reggeli istentisztelettel és Szedlacsek Béla bácsi István királyt ábrázoló faragásának avatásával a helyi római katolikus templomban.

Új eleme volt a rendezvénynek az általános iskola tanulóinak kerékpáros felvonulása, amelynek során a felső tagozatos nebulók bemutathatták az Új Széchenyi Terv forrásából a KEOP pályázaton nyert huszonöt kerékpárt a nagyközönségnek. Az idei évben ugyanis az első végegyházi kerékpáros nap programjai is zajlottak a falunap keretein belül. Így kerékpáros KRESZ totó, ügyességi verseny, biztonságos közlekedésről szóló aszfaltrajzverseny és díjtalan kerékpár szerviz is színesítette az amúgy sem szegényes programot. Természetesen a kerékpár tároló és a bringások számára kialakított öltöző épület átadása volt a kerékpáros rendezvény csúcspontja. A létesítményt Varchó István polgármester úr adta át a nebulóknak, a hagyományos foci torna szünetében.

A rövid avató ünnepség után a ligetben folytatódott a program. A végegyházi Civil Kerekasztal koordinálásával a civil szervezetek sátraiban változatos program várta a vendégeket. Volt itt KRESZ totó, vérnyomás és vércukormérés, egészségügyi felvilágosítás, ökológiai lábnyom-mérés, újra papír készítés, komposzt totó, önkéntes sátor, helytörténeti vetélkedő. A Barangoló Íjász Klub tagjai is bemutatták tudományukat. A színpadon pedig helyi és a szomszédos települések hagyományőrző együttesei léptek fel, bemutatva tudásukat a végegyháziaknak. A reggel óta tartó főzőverseny eredményhirdetése után kellemes feladat volt az elkészült finomságok elpusztítása, ami nem esett nehezére az összegyűlt baráti társaságoknak.

Ebéd után a színpadra és a színpad elé összpontosult a figyelem, hiszen a tae-kwon-do bemutató bizonyította, hogy az iskolánk új igazgatója igen tüzes férfiú. A bemutató után a zenéé lett a főszerep a színpadon a tótkomlósi Lighters két tagja, Nagy András és Horváth András Zsolt, valamint Szabó Andi és Farkas Ági mutatta meg tudását.

A délutáni program várva várt eleme volt az ÁMK műsora, ahol az óvodásoktól a diákokon és öregdiákokon át a pedagógusokig több csoport mutatkozott be. A tanári kar orosz táncát a közönség visszatapsolta, és kitörő ovációval jutalmazta, a nap egyik meglepetése volt ez a produkció.

A shownak azonban folytatódnia kellett, hiszen újra vendégfellépők kapták meg a színpadot, a békéscsabai Long Night Band pop slágerekkel szórakoztatta a publikumot. A kaszaperi Dolce Vita művészeti stúdió először vendégeskedett nálunk, de a színpadon nyújtott kitűnő teljesítményük és nagyszerű műsoruk alapján úgy gondolom, nem utoljára láttuk őket. Bízzunk benne, lesz még alkalmunk a műsorukat megnézni. Ezt követte a nap második meglepetés produkciója, az Alkony Dalkör a Waka-Waka című dalra táncolt vastaps kíséretében.

A színes program után jött a várva várt tombolasorsolás, ahol a győztesek örültek a sok szép ajándéknak, a vesztesek pedig a büfé sátorban vigasztalódhattak.

A sorsolás után színpadra rontott a Két Zsivány, és a mulatós zene kedvelőinek szereztek néhány kellemes percet. A fellépésük alatt a közönség lelkesen énekelte velük a dalokat, megteremtve azt az igazi falunapi hangulatot, amilyet csak az ilyen rendezvényeken lehet érezni. A zsiványok produkciója után következett a nap nagy durranása, sőt durranásai, hiszen a tűzijáték tette színesebbé az estét, ami már így is igen jól sikerült. Természetesen a programnak nem lett itt vége, mert jött a Kredenc, akik még tudták fokozni a hangulatot. Az este tízig tartó koncert alatt már sokan táncra perdültek, hiszen ez a nap az önfeledt szórakozásé és a jókedvé volt. Aki még a koncertek után mulatni akart, annak Csillag Laci és Csillag Robi húzta a talpalávalót éjfélig.

A Végegyházi Falunap rendezői köszönetet mondanak a rendezvény lebonyolításában segítséget nyújtó vállalkozóknak, szervezeteknek, intézményeknek, magánszemélyeknek és annak a több mint száz önkéntesnek, akik hozzájárultak a nap sikeréhez.

A 2011-es falunap megrendezését az Új Széchenyi Terv és a Vidékfejlesztési Minisztérium Leader forrása támogatta.

Horváth László