Sikeresen zárult az első kerékpáros nap

A végegyházi kerékpárosok is részt kértek maguknak a községi falunap rendezvényeiből. Olyan sikerrel tették ezt, hogy reményeink szerint hagyományos részévé válik a falunapnak ez a program.

A Községi Önkormányzat sikeresen pályázott az Új Széchenyi Terv KEOP pályázati fejezetéhez és a „Hivatásforgalmú kerékpáros közlekedés infrastrukturális feltételeinek javítása Végegyháza község területén” címmel a KEOP-6.2.0/A pályázati kategóriából kapott támogatást. A pályázat része volt egy végegyházi kerékpáros nap szervezése, amely szervesen beépült az idei falunap programjába.

A napot az iskolások kerékpáros felvonulása nyitotta, meg, ami remélhetőleg hagyományt teremtett községünkben. A pályázati forrásból beszerzett huszonöt darab új kerékpárt is bemutathattuk a falu lakóinak. A felvonulás a Községi Önkormányzat elől indult, és a Ligetet érintve az új kerékpártárolónál ért véget. Így nem csak az új tárolót csodálhatták meg a vendégek, hanem a kerékpárok is bemutatkoztak a nagyközönségnek.

A Ligetben eközben megkezdődtek a szakmai programok, a volt sörkert előtt a kerékpáros ügyességi pályán bizonyíthattak a fiatalok a publikumnak és maguknak, hogy biztonságosan megülik a drótszamarat. A gyakorlati bemutató után elméleti felkészültségükről is számot adhattak a bátor jelentkezők, hiszen a KRESZ totók és a kerékpáros biztonsági teszt kitöltése alkalmat adott arra, hogy a hiányosságokat mindenki pótolhassa. A kisebbek az aszfalt rajzversenyen mutathatták meg, mit gondolnak a kerékpáros közlekedésről, mit tartanak fontosnak ebből a témakörből. A szorgos kis kezek rövid idő alatt szabadtéri galériává változtatták a parkoló aszfaltját.

Tíz órakor került sor a kerékpártároló és öltöző zuhanyzó komplexum átadására, amely beruházás az iskolások életét könnyíti meg, és minőségileg javítja az iskolába járás feltételeit.  A megvalósuló beruházás hosszú távon biztosítja a gyerekek számára azt a hátteret, hogy akár nagyobb távolságról bejárva is kerékpározhassanak, hiszen a megérkezés után adott lesz a zuhanyozás és átöltözés lehetősége. A kialakítandó védett kerékpár tároló pedig lehetőséget ad arra, hogy a járműveket biztonságosan tárolhassák a tulajdonosok.

A megnyitó után a Ligetben folytatódtak a programok, ahol környezettudatos játszóház várta az érdeklődőket, újra papírt meríthettek, rövid előadásokat hallgathattak a környezet megóvásáról és a fenntartható fejlődésről, megmérhették az ökológia lábnyomukat és még a környezetvédelmi gazdálkodj okosan társast is kipróbálhatták az érdeklődők. A kerékpárosok kedvenc járművüket is megvizsgáltathatták közlekedésbiztonsági szempontból, és a díjtalan szervizszolgáltatás is elérhető volt.

Az egész nap folyamán, a színpadon helyi fellépők szórakoztatták a vendégeket, lehetőséget adva azoknak is a szórakozásra, akik csak passzív szemlélői kívántak lenni a kerékpáros nap eseményeinek. Úgy gondoljuk, sikeres rendezvény volt az első végegyházi kerékpáros nap, amelynek szinte bizonyos, hogy lesz még folytatása.

A rendezvény szervezői köszönetüket fejezik ki azoknak a szervezeteknek, önkénteseknek, támogatóknak, akik nélkül ez a program nem jöhetett volna létre.

Horváth László