Projekt nyitó a községházán

Uniós forrásból újul meg a végegyházi orvosi rendelő és korszerű egészségügyi központ jön létre, javítva községünk lakosságának egészségügyi állapotát és az orvosi ellátás színvonalát.

A végegyházi Polgármesteri Hivatal tanácstermében tartotta projektnyitó rendezvényét Végegyháza Község Önkormányzata. Meghívásunkat elfogadta és a rendezvényen megjelent többek között Tolnai Péter, Békés Megye Képviselőtestületének térségi tanácsnoka, a Humánügyek Bizottságának elnöke, valamint Dr. Moka Eszter, a Kistérségi Iroda vezetője is.

„A Végegyháza Egészségügyi szolgáltató központ komplex felújítása nevű pályázat, amely a Dél-alföldi Operatív Program-4.1.1/C alfejezetéből nyert csaknem ötven millió forintos támogatást, az elmúlt időszak legnagyobb fejlesztése lesz községünkben.”- kezdte megnyitóbeszédét – a vendégek köszöntése után - Varchó István Végegyháza község polgármestere.  Hosszú és kalandos utat tett meg pályázatunk, hiszen három évvel ezelőtt egyszer már benyújtottuk, de akkor nem került a támogatott programok közé. Majd most, mikor újra lehetőség nyílt a pályázat benyújtására, újra pályáztunk, immár sikerrel. Nagyon időszerű lesz mind az épület felújítása, mind az orvosi műszerek korszerűsítése, hiszen a meglévő eszközök jelentősen leamortizálódtak már, és az ingatlan is elöregedett. A néhány héten belül megkezdődő beruházásnak köszönhetően a végegyháziak hamarosan korszerű körülmények között vehetik igénybe a szükséges egészségügyi szolgáltatásokat.

„Mindig nagy öröm egy induló beruházást köszönteni, különösen nagy öröm, ha ez szűkebb hazámban, a dél-békési térségben valósul meg – kezdte köszöntőjét Tolnai Péter tanácsnok úr. Egy település életében nagyon fontos szerepe van az egészségügyi ellátásnak, különösen egy olyan elöregedő társadalomban, mint a mai Magyarország. Végegyházán, mint a térség többi településén is, egyre több az idős ember, számukra akár életmentő is lehet a magas szintű orvosi ellátás. A létrejövő egészségcentrum nem csak a gyógyításban, de a megelőzésben és az egészséges életmódra nevelésben is fontos szerepet fog kapni. Nagy esemény ez a beruházás a község életében, és remélhetőleg minél előbb újra együtt ünnepelhetünk a létesítmény átadásakor. Az elkövetkezendő időszak feladataihoz sok sikert és kitartást kívánok Önöknek!”

Ezt követően a pályázat készítője, és a projekt menedzsere, Kármán András, a Kistérségi Iroda munkatársa ismertette a beruházás legfőbb adatait. Megtudhattuk, hogy a pályázat teljes összege 52.485.078 Ft, ebből támogatás 49.860.824 Ft. Önerő 2.624.254 Ft, amelyből az EU Önerő Alaphoz benyújtott 1.312.127 Ft összegű pályázatunk kedvező elbírálása esetén községünknek 1.312.127 Ft-tal kell csak hozzájárulni ehhez a komoly beruházáshoz. A pályázat tervezett befejezése 2012. március 30. Az elnyert összegből kb. 40 millió Ft az épület teljes körű felújítására és átalakítására, a fennmaradó több mint 10 millió Ft pedig eszközbeszerzésre, modern műszerek vásárlására lesz fordítva.

A projektmegnyitó végén Varchó István polgármester megköszönte a vendégeknek, hogy megtisztelték rendezvényünket, és egyben meghívta őket az új létesítmény jövőbeni avatására.

Horváth László