„Hogyan ne közlekedjünk!”

Szeptember 20-án 15 órai kezdettel került megrendezésre a Végegyháza Község Önkormányzata által meghirdetett alkotói pályázat kiállítással egybekötött ünnepélyes eredményhirdetése a művelődési ház nagytermében.

Elsőként az iskolások töltötték meg a termet, hiszen majd mindenki készített alkotást, de azért a kisebb és idősebb korosztály is ellátogatott a látnivalóban bővelkedő eseményre.

A Községi Önkormányzat az elmúlt év végén pályázatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez a kerékpáros közlekedés és a környezetbarát közlekedést népszerűsítő és fejlesztő programra.

A pályázatunkat kedvezően bírálták el, így  községünk az Új Széchenyi Terv keretében a Környezetvédelem és Energetika Operatív Program /KEOP/ forrásából közel tízmillió forintot nyert a projekt megvalósítására.  A program a „Hivatásforgalmú kerékpáros közlekedés infrastrukturális feltételeinek javítása Végegyháza község területén” címet viseli.

Ez a forrás lehetővé tette, hogy iskolánk udvarán korszerű kerékpártároló és az ehhez tartozó öltöző- és zuhanyzó blokk kerüljön kialakításra, valamint 25 kerékpár kerülhessen az iskola tanulóinak használatába. Mindehhez társult néhány olyan rendezvény, amely a kerékpáros közlekedést és a környezetvédelmet népszerűsíti.

Ennek a rendezvénysorozatnak a záróeseménye ez a mai kiállítás, amely egyben az alkotói pályázat eredményhirdetése is.

A kiállítás megnyitójaként Molnár Vivien szavalatát hallgathattuk meg,

Majd, hogy az izgalmakat tovább fokozzuk, a programhoz kapcsolódó kerékpárok közül néhány most került átadásra használóiknak.

A kerékpárokat Pál Andrea, a pályázat projektmenedzsere, községünk jegyzője adja át.

Ezt követően Varchó István, községünk polgármestere értékelte a programot, kiemelve, milyen pozitív hatása van az új létesítményeknek és a kapott kerékpároknak a tanulóifjúságra.

S végre elérkezett az a pillanat, amikor megtudtuk, kik lettek az alkotói pályázat kategóriáinak helyezettei. Hiszen négy kategóriában fogadtak a szervezők alkotásokat, óvodás, alsó tagozatos, felső tagozatos és felnőtt kategóriában lehetett pályaműveket benyújtani. Az alkotásokat háromtagú zsűri értékelte: Bonyhádiné Pásztor Enikő, a Körösök Völgye Látogatóközpont munkatársa, Fehérné Talpai Erika és Tóthné Molnár Katalin tanítónők. A zsűri elnöke, Fehérné Talpai Erika értékelte a pályázatokat, örömét fejezve ki, hogy ennyien pályáztak,majd következett az eredményhirdetés. A díjakat Varchó István polgármester úr adta át.

A „Hogyan ne közlekedjünk!” alkotói pályázat helyezettei:

Óvodások:

I. Fülöp Eszter

II. Varga Viktória

III. Szalay Balázs

Alsó tagozatosok:

I. Cséffai Csilla Evelin

II. Kórógyi Adél

III. Gál Noémi

Különdíj: Vágó Brigitta

Felső tagozatosok:

I. Rádai Barnabás

II. Molnár Vivien

III. Angyal Karolina

Különdíj: Csurár Evelin

Felnőttek:

I. az Általános Iskola Nevelőtestülete

II. Androvicz Edina

III. az Általános Iskola Nevelőtestülete

A díjak átadását követően a közönség megtekintette az alkotói kiállítást, megbeszélték a látottakat. Kellemes délutánt töltöttünk el együtt.

Végegyháza Község Önkormányzata ezúton is köszönetet mond mindazoknak, akik a rendezvény szervezésében, lebonyolításában részt vállaltak, valamint az alkotóknak, hogy pályaműveikkel hozzájárultak a kiállításhoz.