Őszi napkorongnak arca…Benne az Idősek világünnepének Napja!

Az Alkony Nyugdíjas Klub 2011. szeptember 24-én este rendezte hagyományos nyugdíjas találkozóját a közelgő Idősek világnapja alkalmából a végegyházi művelődési házban.

Hat órakor már sokan megérkeztek, hogy ezen az estén együtt szórakozzon fiatal és idős. A művelődési ház nagyterme őszi pompába öltözött, a sokszínű levelek jelezték, hogy a természet készülődése a télre milyen csodákat nyújt számunkra. Mivel a végegyházi nyugdíjasok a környék hasonló szervezeteivel is jó kapcsolatot ápolnak, most is jöttek vendégek a szomszédos településekről is.

Király Józsefné Csöpi néni, az Alkony Nyugdíjas Klub vezetője így köszöntötte a vendégeket: „…köszöntöm az Idősek Világnapja alkalmából rendezett nyugdíjas találkozó ünnepségén Önöket, akik többségét már nem ébreszt ébresztőóra, akikre már nem nehezül a munkahelyi felelősség terhe, akik nyugodtan élhetnek kedvteléseiknek. Mivel mindannyiunk tágabb vagy szűkebb környezetében élnek idősek, kérem, irányítsuk figyelmünket rájuk! … Ezen a napon szeretettel gondolunk mindazokra, akik egy hosszú élet munkáját és rengeteg tapasztalatát tudhatják maguk mögött.”

Majd az est vendégeit köszöntötte, Krizsán Györgyöt, az Országos Nyugdíjas Egyesület alelnökét, községünk polgármesterét, Varchó Istvánt, Pál Andrea jegyzőt,  Baráth Mihály alpolgármestert, Király Sándor és Csák István képviselőket, az ÁMK új igazgatóját, Tamás Józsefet, a Barangoló Közhasznú Egyesület nevében Horváth Juditot és Horváth Lászlót, valamint a nyugdíjas klubokat. Az Almáskamarási Német Nemzetiségi Klubot, a Battonyai Harangvirág Nyugdíjas Klubot, a Dombegyházi Napsugár Nyugdíjas Klubot, a Kaszaperi Szivárvány Nyugdíjas Klubot,, a Kevermesi Őszidő Nyugdíjas Klubot, a Békéssámsoni Aranyeső Nyugdíjas Klubot, a Magyarbánhegyesi Esthajnal Nyugdíjas Klubot, Mezőkovácsházi Barátság Nyugdíjas Klubot, a Mezőkovácsházi Szivárvány Nyugdíjas Egyesületet, a Nagybánhegyesi Barátság Nyugdíjas Klubot, valamint az ADA Nonprofit Kft. vezetőjét, Kinyó Pál Lászlónét és dolgozóit. S természetesen a végegyházi Alkony Nyugdíjas Klub megjelent tagjait is nagy szeretettel köszöntötte. Megköszönte mindazoknak a felajánlásait, akik támogatták e rendezvényt: Király Sándor és Király Sándorné, Király rita és Gyovai Csanád, Figura Ferenc és felesége, Kunos László és felesége.

Ezt követően átadta a szót Varchó István polgármester úrnak, aki beszélt arról, miért is fontos, hogy figyelmet szenteljünk az idősebbeknek. Az Alkony Dalkör tagjai most is műsorral készültek, Mihály Terike verset szavalt, a dalkör pedig népdalokat énekelt és eltáncolta a Waka-Waka dalra készített táncukat. Műsoruk szünetében Makhajda Bianka énekelt Horváth András Zsolt gitárkísérete mellett.

E nap, e rendezvény jó alkalom arra, hogy több generáció együtt legyen, jól érezzék magukat együtt. A jó hangulatról most is a Szekeres zenekar gondoskodott, hamar táncra perdültek a jelenlévők vacsora előtt és azt követően is. A tombolasorsoláson pedig sokaknak kedvezett Fortuna, ez is fokozta a jókedvet. Emlékezetse estében volt részünk.

„Múlt és jövő közt kik álltok,

S kiket ez ünnep, mint ezüst halom,

Emel magasra, honnan messzi láttok,

Boldog látványt kíván dalom.”