Sikeresen zárult a kerékpáros program Végegyházán

Uniós forrásból fejlesztette a kerékpáros közlekedés feltételeit Végegyháza község Önkormányzata.

A Községi Önkormányzat az elmúlt év végén pályázatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez a kerékpáros közlekedést és a környezetbarát közlekedést népszerűsítő és fejlesztő programra.

A pályázatunkat kedvezően bírálták el, így községünk az Új Széchenyi Terv keretében a Környezetvédelem és Energetika Operatív Program /KEOP/ forrásából közel tízmillió forintot nyert a projekt megvalósítására.  A program, a „Hivatásforgalmú kerékpáros közlekedés infrastrukturális feltételeinek javítása Végegyháza község területén” címet viseli és a KEOP-6.2.0/A pályázati kategóriából kapott támogatást. Ez a forrás lehetővé tette, hogy az iskolánk udvarán korszerű kerékpártároló és az ehhez tartozó öltöző- és zuhanyzó blokk kerüljön kialakításra. A beruházás segítségével az iskolánk új öltöző blokkal gyarapodott, amelyet a kerékpárral iskolába járók használhatnak. A program keretein belül megépült az új kerékpártároló, amely ötven kerékpár biztonságos tárolását teszi lehetővé. A zárható tároló elejét veszi a rongálásoknak és az esetleges eltűnéseknek, így az értékesebb kerékpárokkal is nyugodtan lehet iskolába járni.

Szintén ebből a forrásból beszerzésre került 25 db kerékpár teljesen felszerelt állapotban, azaz mindegyik rendelkezik első és hátsó lámpával, kerékpárzárral és kosárral. A kerékpárok teljesen megfelelnek a közlekedésbiztonság írott és íratlan szabályainak, és lehetővé teszik, hogy a gyerekek megfelelő minőségű, biztonságos kerékpárokat használjanak a helyi közlekedésben. Iskolánk tanulói kaphattak ingyenes kölcsönadási szerződés keretében huszonöten az új kerékpárokból, akik vállalták a közlekedési eszközök állagmegóvását és azt, hogy az iskolába kerékpáron járnak rendszeresen.

Megnőtt a gyermeke biztonságos közlekedésének az esélye, azon kívül az sem elhanyagolandó szempont, hogy a kerékpáros közlekedés nem csak környezetbarát, hanem egészséges is.

A sikeresen lezárult program is igazolja, hogy a központi segítség, ha helyi szinten tenni akarással párosul, még ezekben a nehéz időkben is lehetőséget ad a fejlődésre.