Szent mise megszépült templomunkban

A nemrég felújított végegyházi Római Katolikus Templomban 2011. október 30-án 11 órakor Dr. Kiss-Rigó László püspök tartott szent misét.

Ebben az évben került sor egyik legszebb építményünk, a római katolikus templom felújítására. Az örvendetes esemény alkalmából püspök úr is ellátogatott Végegyházára, hogy a szent misén felszentelje és megáldja a templomunkat.

A neves alkalomra megtelt a templom, s mindenki megcsodálhatta, milyen széppé változott. Elsőként Baráth Mihály alpolgármester köszöntötte Dr. Kiss-Rigó László püspököt, Orbán Sándor atyát, a római katolikus hitközösséget valamint a megjelent vendégeket.

Püspök úr elmondta, hogy bár ritkán jár a végegyházi templomba, örömmel jött most el ez ünnepi alkalommal. A templom felújítása a közösségformálás, az együttműködés és az összefogás példája. Kérte Istent, áldja meg a felújított templomot, s mindazokat, akik részt vettek a munkálatokban, s mindazokat, akik eztán is tevékenykednek benne.

Az atya az evangéliumból vett idézete után püspök úr arról beszélt, hogy Jézus legnagyobb ellenségei a vallásosak közül kerültek ki, mert nem tudtak gondolkodni. Jézus gondolkodni tanította az embereket: „Aki első akar lenni, legyen az utolsó!” Aki másokon segít, másokra gondol, aki képes áldozatokat hozni, megnyer mindent. Aki gondolkodik – Jézus szavai szerint – értelmes, boldog életet tud élni, tehát győz. S mindezek példája szépen felújított templomunk is.

Orbán Sándor atya köszönetet mondott püspök úrnak, hogy eljött, Dr. Kiss-Rigó László püspök pedig gratulált községünknek, közösségünknek, az önkormányzatnak és a plébános úrnak megszépült templomunkhoz.