Ötödik alkalommal Barangolt a Mikulás Végegyházán

Megjött a Télapó, az idei évben is. Sokan nem is gondolnák, hogy bizony létezik a Mikulás, hiszen ahogy öregszünk, úgy veszítjük el a hitünket ezekben a dolgokban.

Azoknak, akik azt állítják, hogy nincs Télapó, azt ajánlom, gondolkodjanak el, ki is vagy mi is a Télapó?

A Télapó az a jóságos valaki, aki ajándékot hoz a gyermekeknek minden ellenszolgáltatás nélkül csak azért, hogy a gyerekeknek örömet szerezzen.

Akkor pedig kell, hogy legyen Télapó, hiszen a Barangol a Mikulás akció során immár öt éve tudunk több mint száz gyermeknek ajándékot adni úgy, hogy nem vásárolunk semmit, hiszen nem is tudnánk, hanem a község lakossága adja össze az ajándékot. Végső soron, Végegyházán azért van Télapó, mert a végegyháziak életben tartják. Tették ezt most is, mikor mindenfelől csak azt hallani, hogy nincs keret, nincsenek források. A Barangoló Mikulásának van forrása, van lehetősége, mégpedig azok a helyi emberek, akik úgy gondolták, fittyet hánynak a nehéz helyzetre és a növekvő gondokra, igenis életben tartják a Télapót.

Ebben az évben is rengeteg ajándék gyűlt össze, legnagyobb örömünkre. Hiszen így jócskán volt mivel megtömni a mikulászacskókat. December 4-én, vasárnap délután gyűltünk össze a Barangoló Közösségi Házban, rögtönzött Mikulásgyárunkban, hogy igyekezzünk mindenkinek a legmegfelelőbb ajándékot becsomagolni. Elképzeltük, ki minek örülne leginkább, úgy válogattuk, rendezgettük a játékokat, a készülő csomagokhoz. Emellett narancs és szaloncukor is került meglepetésként.

Szorgos munkánk eredményei végül dobozokba kerülve várták az ünnepi alkalmat. Csak úgy, mint a most még soványan árválkodó mikulásruha. De nem kellett sokáig várniuk, hiszen december 5-én délután útjára indult népes csapatunk, hogy a szintén népes gyerekcsapatot megörvendeztesse. A közel ötórás mikulástúra alatt sok-sok élményben volt része a Télapónak, sok helyütt mondtak verset vagy énekeltek a megajándékozottak. Így hát nem csak mi, végegyházi Mikulások tettünk a gyerekeinkért, de ők is viszonozták azt. Remélem, a mai estén, december 5-én mindenki érezte ezt, aki önzetlenségével Mikulásodott nálunk, Végegyházán.

Barangoló Közhasznú Egyesület