Mikulás Végegyházán

A végegyházi gyerekeket az óvodában és az iskolában is felkereste a Mikulás december 6-án.

Mikulás napjának reggelén sok kisgyermek csizmájába hozott csomagot, így volt miről beszélgetni ezen a napon. S az izgalmaknak itt nem szakadt vége, hiszen a Községi Önkormányzat Mikulása is ajándékkal kedveskedett az óvodásoknak és az iskolásoknak egyaránt.

Az iskolások délelőtt 9 órakor gyűltek össze, s közös énekléssel invitálták be a Mikulást és a Krampuszt. Versekkel és további dalokkal kedveskedtünk vendégeinknek. Majd következett a lényeg, a csomagok kiosztása. A Télapó és segédje osztotta ki a mikuláscsomagot minden gyermek számára, melyben sok-sok édesség rejtőzött. Természetesen az óvodások is részesültek a mikulás-napi meglepetésben. Az idei évben is mint mindig az ÁMK gyermekeinek ajándékát a községi önkormányzat biztosította.

Az iskolások hagyományosan most is megajándékozták egymást, a felsős osztályok ünnepi műsorukkal tettek látogatást alsós testvérosztályuknál, s átadták egymásnak ajándékaikat.

Így volt teljes ez a nap!

-VB-