Adventi projekthét

A Végegyházi Általános Iskola 2011. december 17-21-ig projektnapokat szervezett diákjai számára a karácsony előtti készülődés jegyében.

Karácsony előtt mindenki lelkesen készülődik, így volt ez nálunk az iskolában is. Most, az utolsó napokban minden az ünnephez kapcsolódott, rendhagyó tevékenységformában.

December 17-én szombaton kilenc órakor a végegyházi művelődési házban Tamás József iskolaigazgató nyitotta meg a rendezvénysorozatot, mely karácsonyi játszóházzal kezdődött. Magyarbánhegyesi pedagógusok tartották a foglalkozásokat, melynek során többek között karácsonyi képeslapot és könyvjelzőt, üvegbe zárt hóesést, ajándék ceruzatartót, térbeli madarat, ajándék dobozt, asztaldíszt, kopogtatót, bőrdíszeket, csuhédíszeket, térbeli díszeket vagy hópihéket készítettek a gyerekek és a szülők egyaránt.

Volt tehát lehetőség, hogy akár karácsonyi díszeket, akár karácsonyi ajándékot készíthessenek a jelenlévők, ami így ünnepek előtt kellemes meglepetés volt mindenki számára. Csak kézügyesség és fantázia kellett, s a foglalkozás vezetői segítségével hamarosan sok-sok szépséges mű készült el.

A következő hét első két napján különleges órarend várta a gyerekeket. December 19-20-án mindenki a központi iskolába jött és korcsoportonként két-két osztály vette birtokba az osztálytermeket.  Bertalan Mária Európa karácsonyáról szóló előadása után érdekes tevékenységek kapcsolódtak a karácsonyi ünnepkörhöz, mint például a prezentáció készítése, mesekönyv készítése, német nyelvű üdvözlőlap alkotása, bábjáték, német dalocska betanulása, karácsonyi csillag összeállítása és még sorolhatnánk.

Különleges két napot tölthettünk el így együtt, s ez a rendhagyó módja a karácsonyi készülődésnek mindannyiónknak nagyon tetszett. A délelőtti foglalkozások délután még kiegészültek a betlehemi jászol elkészítésével, közös énekléssel, a betlehemes játék próbáival.

December 21-én pedig készültünk az iskolai karácsonyi ünnepségünkre. A projektnapokon készített alkotásokból kiállítást rendeztünk be a művelődési házban, rendbe tettük osztálytermeinket, majd tíz órakor elfoglaltuk helyünket a színházteremben. Ünnepi műsorunkat a két nap alatt betanult műsorokból állítottuk össze, megajándékozva felnőtt vendégeinket, diáktársainkat és magunkat. Közös énekléssel zártuk az utolsó együtt töltött napunkat ebben az évben.