Újévi Gála ötödször Végegyházán
A Barangoló Közhasznú Egyesület immár ötödik alkalommal rendezte meg Újévi Gáláját a Magyar Kultúra Napja alkalmából a végegyházi művelődési házban helyi és környékbeli fellépők közreműködésével.
Végegyházán már sokan várják, mondhatni nagy eseménynek számít a gála megrendezése, hiszen a rendezvény előtt sokan kérdezősködtek a részletekről, jelezve, hogy készülnek rendezvényünkre. S mi is nem csak a fellépőkkel vettük fel a kapcsolatot, igyekeztünk mindenkit meghívni, akik segítették egyesületünk munkáját a közelmúltban. Talán ez is volt az oka, hogy már fél órával a műsor kezdete előtt félig megtelt a nézőtér. A korai érkezést az indokolta, hogy igyekezett mindenki jó helyet találni magának. Az előadás előtt pedig még pótszékeket is tettünk be, hogy mindenkinek legyen helye.

Rendhagyó volt a kezdés is, hiszen Kölcsey Ferenc Himnusza alatt képes kivetítés is fokozta az ünnepi hangulatot. Mint mindig, most is két részben szórakoztattuk a közönséget. Az első részben a komolyabb, hagyományosabb műsorszámokban gyönyörködhetett a közönség, így a mazsorett mellett a népzenéé volt a főszerep. A második rész pedig a könnyedebb műfajé volt, zenés-táncos produkciók szórakoztattak. Igyekeztünk minden igényt kielégíteni, hiszen a nézőtéren ülők nem csak életkorban, de ízlés tekintetében is különbözőek voltak. S ez még csak a gála műsoros része volt.

Hagyomány már nálunk, hogy egy-egy képzőművész alkotásaival is megörvendeztetjük a végegyháziakat. Ebben az évben Béres Ildikó festőművész képeiben gyönyörködhettünk, akit az iskolás gyerekek egy része már ismert, hiszen együtt készítettek karácsony előtt festményeket. Ildikó képei díszbe öltöztették a nagytermet, az alkalmi  kiállítás bőven adott látnivalót a szünetben.

Sor került a Végegyháza Közösségéért Emlékplakett átadására is, melyet ebben az évben Augusz Mihálynénak ítélt oda egyesületünk. A díjjal köszöntük meg Piri néninek a közel harminc éves önzetlen munkáját, melyet az egyházközösségért tett. A plakettet, az emléklapot és egy fotót Orbán Sándor atya és Szlamcsik Jolán adták át a díjazottnak.

Gazdag és élménydús estében volt részünk, s végegyházi közönség lelkesedéséből látszott, hogy nagy tetszést aratott az idei Újévi Gála. Ehhez persze a fellépő előadók is nagyban hozzájárultak, hiszen mindannyiuknak nagy szerepe volt abban, hogy színvonalas műsort láthattunk az esti programban.   Az est háziasszonya most is Tóth Katalin volt.

Közel húsz produkció szórakoztatta a nagyérdeműt, melynek előadói: az Alkony dalkör, Alkony Tánckör, Barangoló Százlábú Tánc-csoport. Farkas Heléna, Farkas Réka, Fritz Mátyás, a Gyöngyszemek Mazsorett Egyesület Rubin és Smaragd csoportja. Az Iskolai Furulyaszakkör kezdő és haladó csoportja, az Iskolások kórusa, Lászlóné Varga Zsófia, Makhajda Bianka, Mihály Terézia, Nótári Andrea, az Örökdiákok, Szudóczki Szimonetta, Zsóri Martin, Vadmacskák és a Dolce Vita. Egymást is segítve, bíztatva közreműködtek a rendezvény sikerében.

S természetesen most is voltak támogatóink: Bíró Imre, Kurucz Dániel, Szántó László, Általános Iskola, Végegyháza Község Önkormányzata.
A 2012. évi Újévi Gála minden fellépőjének, művészének, segítőjének és támogatójának ezúton szeretném még egyszer megköszönni a segítségét, melyet rendezvényünk sikerének érdekében tett.