Batyusbál 2012

Az Alkony Nyugdíjas Klub tizenkettedik alkalommal várta a népes vendégsereget Hagyományőrző Batyusbáljára 2012. február 25-én este a végegyházi művelődési házban.

Megtekinthetőek a Batyusbál videói:

Kattanj a cikkre!

Alkony Népdalkör

Battonyai „babák”

Alkony Tánckör country tánca

Az Alkony Nyugdíjas Klub meghívása most is megtette hatását, hiszen ebben az évben is több mint kétszáz vendég, fiatalok és idősebbek tisztelték meg a Batyusbált. Este hat órától folyamatosan érkeztek, s hamar megtöltötték az egyébként nagy színháztermet, mely ez alkalommal gyönyörű farsangi pompába öltözött.

A rendezvényt Király Józsefné Csöpi néni, a klub vezetője nyitotta meg, s köszöntőjében először felelevenítette községünk néhány fontos eseményét, beleszőve a helyi intézményekről, szervezetekről írott kedves történeteket. Köszöntötte Varchó István polgármestert és feleségét, Pál Andrea jegyzőt, távollétében Baráth Mihály alpolgármestert.

Köszönetet mondott a bál szponzorainak, hogy elősegítették a rendezvény és a műsorok színességét, s hogy adományaikkal lehetővé teszik a klubélet működését. Név szerint: Király Sándor és Király Sándorné, Varchó István, felesége és családja, Figura Ferenc és felesége, Kunos László és felesége, Rácz Fodor Ferencné, Hajdara Tamás.

A mai estén az Alkony Nyugdíjas Klubon, s ezen belül az Alkony Népdal- és Tánckörön kívül több nyugdíjas klub is eljött, így a Battonyai Harangvirág Nyugdíjas Klub, a Kaszaperi Szivárvány Nyugdíjas Klub, a Kevermesi Őszidő Nyugdíjas Klub, a Magyarbánhegyesi Esthajnal Nyugdíjas Klub, a Mezőkovácsházi Barátság Nyugdíjas Klub, a Mezőkovácsházi Vadvirág Népdalkör és a Mezőkovácsházi Szivárvány Egyesület. A megjelent klubtagokat és vezetőiket is köszöntötte Csöpi néni, csakúgy, mint a meghívott és megjelent intézmények és szervezetek dolgozóit és tagjait, így az ADA Gondozó Nonprofit Kft., a Végegyházi Takarékszövetkezet, a Sporthorgász Egyesület, a Polgárőr Egyesület, s természetesen a Barangoló KHE képviselőit.

Majd következett a bál „Csillag születik”-je, hiszen a mulatság zenés-táncos farsangi produkciókkal folytatódott. Elsőként az Alkony Dalkör adta elő farsangi dalcsokrát, majd az ADA tagsága következett egy tánccal. Ezután a battonyai klub tagjai léptek színpadra, akik különböző nemzetiségű babáknak öltöztek be, s így táncoltak a közönségnek. Majd az Alkony Tánckör country nótára ropta a táncot fáradhatatlanul és nagy-nagy sikerrel.

Minden fellépő jelmezes ezután körbejárta a termet, a vendégsereget, majd megérdemelt ajándékukat vehették át.

Csöpi néni így folytatta: „...szívünkbe zárunk minden helybélit, és ki csak idelátogat. Csodát lát itt a szem a finom italtól, a száj meg csak tátogat! Hajnalban, ha kakas szóla, elindulhatsz haza, tekinteted éber legyen, járásod meg laza, és ha majdan visszagondolsz, elnosztalgiázol: kár lett vóna kimaradni ebbül a batyusbálból! Királyné köszöntője abban leli végét, isten éltesse a batyusbál népét, kívánjon sok jó falatot és egészséget, a mai napon jó mulatságot néktek. Vigadjon együtt a farsang apraja és nagyja, mulasson mindenki reggelig, ha bírja!”

S ha nem is reggelig, de sokáig bírták a vendégek, a talpalávalót a kaszaperi Láda Mihály húzta úgy, hogy a táncparkett soha nem maradt üresen. A báli hangulatot csak fokozta a tombolasorsolás, a sok-sok ajándék! Jót mulattunk!