„Közlekedésbiztonság Gyermekszemmel”

A Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság Városi Baleset-megelőzési Bizottsága által meghirdetett közlekedési rajzpályázat területi díjátadó ünnepségére kapott meghívást Angyal Karolina a Végegyházi Általános Iskolából, hiszen pályaművével különdíjban részesült.

Minden évben sokat foglalkozunk a közlekedéssel, beszélgetünk arról, mi a helyes, mi a követendő példa, s mi az, amely helytelen az utakon. A gyerekek élményeiket, véleményüket, ötleteiket le is rajzolják. Így történt ez ebben az évben is! Az alsó és felső tagozatos gyerekek külön kategóriában versenyezve február 24-ig küldhették be alkotásaikat, minden pályázó csak egy művet. Iskolánkból sokan vállalkoztak a megmérettetésre.

Összesen 18 intézményből 655 db rajz érkezett a rajzpályázatra, mégis hamar sikerült a zsűrinek döntésre jutni, hiszen március 6-án 14 órakor került sor a díjátadó ünnepségre a battonyai Szent István Általános Iskolában.

A kiállított képek között örömmel fedeztük fel a végegyházi gyerekek munkáit, különösen örültünk annak, hogy Angyal Karolina „Helyes közlekedés” című rajza különdíjban részesült.

A díjátadó ünnepséget Dr. Bede Sándor rendőrőrnagy, a Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság vezetője nyitotta meg, megköszönve a pályázatra készített sok-sok rajzot. Elmondta, hogy zsűrizés közben egyrészt a rajzkészséget, másrészt pedig a közlekedési szabályok megjelenítését figyelték és értékelték. Az alkotások a gyerekek lelkivilágát is tükrözték, s ezúttal a gyerekek szemszögéből lehetett megismerni a közlekedést.

Az eredményhirdetés előtt a vendéglátó Szent István Általános Iskola műsorral kedveskedett a közönségnek, majd az óvodás, az alsó és felső tagozatos kategória helyezettjei és különdíjasai kapták meg ajándékaikat.

A területi kiállítás március 18-ig tekinthető meg a battonyai iskolában, majd az összes rajzot továbbítják a Békés Megyei Baleset-megelőzési Bizottsághoz, mely újra zsűriz a megyei kiállításra. Így ismét mindenki esélyes lesz, hogy díjat nyerjen.