Végegyháza Történeti Vetélkedő

Ötödik alkalommal rendezte meg a Barangoló Közhasznú Egyesület nemzeti ünnepünk alkalmából helytörténeti vetélkedőjét 2012. március 15-én 15 órától a Barangoló Közösségi Házban.

Egyesületünk életében hagyomány már, hogy a vetélkedő előtt a résztvevőkkel együtt ellátogatunk a Petőfi emléktáblához. Az ünnepi hangulatot emelve Molnár Vivien előadásában meghallgattuk Petőfi Nemzeti Dal című versét, majd  elhelyeztük koszorúnkat. Ezt követően visszamentünk a Barangoló Közösségi Házba, a helytörténeti vetélkedő színhelyére.

Horváth László ismertette a csapatokkal a feladatokat, mely sok esetben feladta a leckét, de sokszor találékonysággal is célt lehetett érni.

Első feladatként a helytörténeti totó 13 plusz 1 kérdésére kellett a helyes választ megtalálni, majd minden csapat Végegyháza életének egy-egy szeletét mutathatta be. Így a helyi média, a kultúra, a természeti értékek és a civil szervezetek témakörében adtak számot ismereteikről a versenyzők. Majd következett a saccolás, ahol 15 kérdésre kellett a választ megtippelni.

A Közösségi Ház több paravánon mutatja be Végegyháza 2011-es évét az eseményeken készült fényképek segítségével. Közülük kellett kettőt-kettőt kiválasztani, hogy rögtönzött tárlatvezetésen kalauzolják végig a jelenlévőket a tavalyi év történésein.

Ezt követően vaktérképen kellett végegyházi helyszíneket megjelölni, s végül következett a képfelismerés, mely talán a legnagyobb sikert aratta. Helyi épületeket, szobrokat kellett felismerni, minél kisebb részletből sikerült ez, annál több pontot ért.

Az utolsó feladat után rövid pihenő következett és jött az eredményhirdetés.

A versenyt ebben az évben is a Márciusi Ifjak nyerték meg, a Barangoló Íjászok, a Zabagépek és a Törpördögök csapatát előzték meg. Az idei évben négy csapat tizenhat versenyzője mérte össze tudását. Van még mit tanulni településünkről, de ezért is jó minden évben vetélkedni, hiszen itt játszva szerezhetünk ismereteket. S nem utolsó sorban jól is érezzük magunkat.

Az idei Végegyháza Történeti Vetélkedőt Kunos Ágnes, Molnár Vivien és Szántó László támogatta.