Végegyháza Kupa

Végegyháza Község Önkormányzata és a Barangoló Közhasznú Egyesület 2012. március 25-én harmadik ízben rendezte meg a nagy hagyományokkal rendelkező Végegyháza Kupa egyéni sakk bajnokságot a Barangoló Közösségi Házban.

A versenyt Baráth Mihály alpolgármester úr nyitotta meg, köszöntve az ugyan nem túl népes, de annál lelkesebb mezőnyt. Majd Kovalcsikné Borombós Edit, a torna versenybírója ismertette a szabályokat. Az egyéni sakk bajnokság 7 fordulós svájci rendszerben zajlott, játékosonként és játszmánként 15-15 perces játékidővel. A helyezéseket a több szerzett pont alapján hirdettük.

Az elmúlt évben a versenyt Sári Márk nyerte, így címvédőként ő igyekezett megvédeni a trófeát, de természetesen a régi és új ellenfelek mind igyekeztek elhódítani tőle a nemes díjat. A versenyzők a mérkőzések szünetében a csodálatos tavaszi napsütést élvezve az udvaron beszélgettek, de persze azért be-bekukkantottak meglesni a potenciális ellenfeleket.

Bizony mióta a sakk-klub megszűnt, megcsappant a sakk szerelmeseinek a száma, sokan elköltöztek, vagy más teendőik szólították el őket, s sajnos néhány régi sakkbarátot végleg elvesztettünk. A mérkőzések közötti szünetekben a távollevőkről is említés esett, sok más témával egyetemben. Hiszen a hosszú együtt töltött sakkévek sok-sok közös emléket, közös élményt hordoztak magukkal.

A lejátszott mérkőzések után a partik hibáit, pillanatait is kielemezték a játékosok, hol elégedetten, hol pedig a következő játszmában reménykedve.

Az utolsó forduló kezdetekor az első helyezett versenyző kilétét már lehetett tudni, de a többi helyezés még nyitott volt. Az utolsó játszma sok tekintetben sorsdöntő volt, s csak az utolsó percben derült ki a végeredmény, melyet a versenybíró hirdetett ki:

Az egyéni sakk bajnokság első helyezettje és a kupa tulajdonosa egy évre Szlamcsik András lett, aki most vihette tizedik alkalommal haza a Végegyháza Kupát.

További eredmények:

II. Klovács János

III. Horváth András

IV. Sári Márk

V. Kovács Attila

VI. Sári Norbert

Az első három helyezett érmet, valamint az első hat helyezett oklevelet és ajándékot kapott eredményes játékáért. A díjakat Varchó István, Végegyháza polgármestere adta át.

Emléklapot és ajándékot kapott a legfiatalabb versenyző, Szemerédi Beáta és a legidősebb, Kiss Károly is.

Majd hagyományosan egy közös ebéddel koronáztuk meg ezt a napot, bográcsban főtt sertéspörkölttel.

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Végegyháza Kupa egyéni sakk bajnokság támogatóinak, segítőinek: Dr. Búvár István, Kunos Ágnes, Kunos Györgyné, Mikula István, Sári László, Szántó László, Végegyházi Sporthorgász Egyesület, Végegyháza Község Önkormányzata és a Barangoló Közhasznú Egyesület.

Végegyházi Barangoló