Uniós nap

2009. április 30-án a végegyházi általános iskolások akadályversennyel és kulturális seregszemlével ünnepelték uniós csatlakozásunk 5. évfordulóját.

Csütörtök reggel 9 órakor szokatlanul nagy gyermeksereg gyülekezett a Bucsek iskola udvarán, hiszen az uniós akadályverseny első állomása itt volt. A csapatonként felsorakozó gyerekeket Baráth Mihály köszöntötte, igen nagyra értékelve az osztályok előzetesen elkészített plakátjait, amelyek egyben a nemes vetélkedés első feladatai voltak. E plakátok is a versenyre való felkészítést szolgálták, hiszen minden csapat uniós országokról gyűjtött anyagát nyújtotta be a zsűrinek a jobbnál jobb pontszámok reményében. Majd következett az eligazítás, s már indulhattak is a versenyzők. Gyakorlati és elméleti feladatokban mérhette össze a 15 csapat a tudását, s 15 állomáson adhattak számot a gyerekek az uniós ismereteikről. Ez alatt az akadályverseny alatt játékos formában ismerhették meg a tanulók az EU tagállamok jellemzőit, legfontosabb ismérveit. A lelkes kis csapatok a vetélkedő során nagy utat megtettek a Száraz-ér partjától a Bucsek iskoláig. A beérkező csapatokat egy-egy uniós minyon várta.

Rövid pihenő után délután 3 órakor a Művelődési Ház nagyterme várta nem csak az iskolásokat, de az óvodásokat és a nagyközönséget is. Minden osztály és óvodás csoport bemutatta kis műsorát a nézőknek és egymásnak. Változatos programban lehetett részünk, hiszen minden csoport kitett magáért, hogy e napon tudása legjavát adja, s ezzel szórakoztassa a nagyérdeműt. A zsűri elnöke, Baráth Mihály értékelte a műsorszámokat, majd következett a délelőtti akadályverseny eredményhirdetése. Alsó és felső tagozatban oklevelet kapott az első három helyezett, sőt az legjobb csapatok egy-egy tortával is gazdagodtak jutalomként.

Ezután következett a vacsora, melyet az Elek házaspár készített el bográcsban. Miután mindenki megtömte pocakját, meggyújtották a tábortüzet, mely e napzáró programja volt.

- HJ –

Fotó: Tóth Bettina