Mozgáskorlátozottak találkozója

Az idén május 19-én délelőtt rendezték meg a mozgáskorlátozottak találkozóját a végegyházi művelődési házban.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületének Végegyházi Csoportja hagyományosan tavasszal hívja találkozóra tagjait, de rajtuk kívül idén is érkeztek más településekről is vendégek.  Így a végegyháziak mellett Békéssámson, Csorvás, Gádoros, Kaszaper, Mezőkovácsháza, Nagybánhegyes és Orosháza Mozgáskorlátozottak Egyesületének tagjai jöttek el e találkozóra. A vendégek között foglalt helyet Daniska Józsefné gazdasági vezető is.

Elek Jánosné Julika, a helyi csoport vezetője üdvözölte a vendégeket, köszönetet mondva a tagok által kifejtett segítőmunkáért, majd Varchó István, Végegyháza polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket, s megnyitotta a rendezvényt.

Majd a végegyházi csoportban kifejtett aktív munkájáért elismerő oklevelet nyújtottak át Elek Jánosnak, Mihály Teréziának, Molnár Ferencnének, Rácz Lászlónak és Rácz Lászlónénak, valamint a folyamatos anyagi segítségért Király Sándornak.

Ezt követően néhány perc erejéig a halottakra emlékeztünk, akik már nem lehetnek velünk,  Mihály Terézia szavalata segítségével.

A találkozón most is helyi fellépők szórakoztatták műsorukkal a közönséget, a végegyházi óvodások, iskolások és a Barangoló Százlábú Tánc-csoport változatos műsorszámai nagy sikert arattak a nagyteremben ülő vendégek körében.

Ezt követően megszólalt a zene, Lázár Szilveszter és Szántó László jóvoltából, sokan táncra is perdültek. Majd a finom ebéd következett, s egy kis pihenő után újra jöhetett a tánc. A délután folyamán még tombolahúzás is tarkította a találkozó programját.

Fotó: Tóth Bettina, HJ