Gyermeknap Végegyházán

A Végegyházi Általános Iskola Szülői Munkaközössége egész napos gyermeknapi rendezvénnyel várta a diákokat 2012. május 26-án.

Szombat délelőtt a központi iskola udvarán gyülekeztek a gyerekek, ahol a nap programjait Paulik Margit, az SzM összekötő nevelője ismertette. Majd a szülők tízóraival kínálták az ünnepelteket, kellő energiával indítva el őket a változatos tevékenységekhez.

Két helyszínen sok-sok játékos feladat várta a kicsiket és nagyokat egyaránt.

Az iskola udvarán bárki befestethette arcát, gyöngyöt is fűzhettek, valamint többféle ügyességi játékban is próbára tehették tudásukat nem csak a gyerekek, de akár a felnőttek is, sőt még apróbb ajándékokkal is kedveskedtek a szülők a vállalkozó szellemű játékosoknak.

Kint a ligetben pedig többek között az ugráló vár, a trambulin, a rodeó bika, a boxzsák, az óriás jenga is a gyerekek rendelkezésére állt, sőt még lovagolni is lehetett.

A sok játék után jól esett az ebéd, mindenki jóízűen falatozott a bográcsban főtt krumplipaprikásból, sőt sokan repetáztak is. Majd mindenki fagylaltot is kapott.

A délutáni program a hatodikosok és a mazsorettesek produkciójával kezdődött, majd a felsősök focimérkőzését követően az alsósok is rúgták a bőrt. Négy órakor kellemesen elfáradva térhettünk haza.