Megmutattuk, mit tudunk

Május 1-én  egész nap látható volt a Szülőföldem, Végegyháza alkotói kiállítás, délután pedig a Ki Mit Tud? műsora várta a közönséget.

A Végegyházi Majális egyik üde színfoltja volt a Művelődési Ház előterében berendezett Szülőföldem, Végegyháza kiállítás, amelyen végegyházi „művészek” alkotásait tekinthette meg a közönség. Változatos és szemet gyönyörködtető látványban lehetett részünk, hiszen sokan pályáztak, az óvodásoktól a felnőtt korosztályig.

Az ovisok papírcsodáikat mutatták be, valamint Korógyi Adél, Mráz Fatime, Sárközi Tamara és Győri Nikolett Végegyháza nevezetességeiről rajzoltak. A 4. osztály szintén rajzaival nevezett, s közülük Szegedi Zsófia, Nagy Zsolt képei és Tataru Lucian Adrián tutaja „hírnevet” szerzett alkotóiknak. Csakúgy, mint Czakó Melinda rajzai, Rádai Renáta és Androvicz Edina versei és karkötői. A Kövesdi család: Katica, Bence és Zsolt, valamint édesanyjuk, Kövesdiné Csányi Julianna rajzai is nagy tehetségről árulkodtak. Az origamisok közös és egyéni képei is remélem sok látogatónak tetszettek, Tóth Dóra, Cséffai Csilla, Máté Sára, Sipos Angéla, Nyári Ramóna, Gábor Martina, Sipos Adrienn, Vágó Dániel, Andrej Andor, Sipos Zoltán, Mezei Katalin, Kemény Dóra, Harczman Dávid, Gyenes Kinga katalin, Sipos Dominika és Puporka Emese állította munkáit. Gyönyörködhettünk még Gyüre Enikő Mónika gravírozott üvegeiben, Dömötör Erzsébet gyöngysoraiban, Juszkó Józsefné terítőiben, Gyebnárné Mracskó Magdolna és Szemerédi Anita gobleinjeiben, valamint Kalmár Pál, Horváth László és ifj. Horváth László fotóiban.

A kiállítás reggel 9 órától délutánig 5-ig volt megtekinthető, s a zsűri a Ki Mit Tud eredményhirdetésén értékelte a műveket.

A Ki Mit Tud? délután 3 órakor kezdődött a kultúrház nagytermében.  Harmadik alkalommal került sor e vetélkedésre, melyben végegyházi fellépők mutatták be, hogy választott műfajukban milyen ügyesek, tehetségesek. A műsort hagyományosan Tóth Katalin konferálta, mint a délután háziasszonya. A zsűri asztalánál most is Landl Lajosné, Rácz Ferencné és Baráth Mihály ült, ők értékelték a műsorszámokat. A vetélkedő most is változatos programokat nyújtott a közönségnek, megmutatva, hogy községünk nincs híján tehetségeknek.

Az első versenyző Rádai Szabolcs, 2. osztályos tanuló volt, aki a nemrég megrendezett iskolai versmondó versenyen nagy tetszést aratott versmondásával. Most Weöres Sándor: Medvenóta című versét szavalta. A következő csoporttal az augusztus 20-i Falunapon és az iskolai Farsangon találkozhatott a közönség, melynek tagjai romatáncot mutatnak be kis Grófó zenéjére. Faragó Cintia, Csurár Evelin, Csurár János, Csurár Rajmund, Csurár Hermina, Faragó Vanessza, Mezei Pál Faragó Krisztián táncolt.

Az iskolai versmondó versenyen különdíjas lett a következő előadó, Rádai Barnabás 2. osztályos tanuló. Csoóri Sándor: Csodakutya című versét adta elő. Majd a versmondó verseny 1. helyezettje, Gyenes Kinga Katalin 2. osztályos tanuló következett, aki Osváth Erzsébet: Balambér című versét szavalta el.

Szudóczki Szimonetta és Nyári Nikolett duettje következett, Rihanna SOS című számát énekelték. Ezután teljesen más stílusú zenei előadás következett, hiszen Szabó László magyar nótát és csárdást énekelt nekünk, majd Tóth Árpád: Esti sugárkoszorú című versével is megörvendeztetett bennünket.

Mihály Teréziát hallhattuk már az Újévi Gálán szavalni. Most először egy Radnóti Miklós verset adott elő, majd Kibédi Ervin: Ahogy a napok rövidülnek című versét választotta számunkra. Lászlóné Varga Zsófia volt a következő versenyző, a Ne szidjatok soha engem, Hűvösebb van már és Van egy édes szülőfalum című magyar nótákat énekelte el.

Cséffai Klarissza szintén fellépett az iskolai versmondó versenyen. Nagy László: Itthon vagyok című versét mondta el. Majd az Újévi Gála nagysikerű táncosai következtek: Csurár Zsolt, Csurár Alexandra, Faragó Dávid és Mezei Mária hagyományos roma táncot mutatnak be, Kis grófó, nagy grófó címmel.

Következő műsorszám Faragó Péter, Sala volt, aki nem ismeretlen a végegyházi közönség számára, hiszen eddig mindegyik Ki Mit Tudon fellépett. Bár megkésve érkezett hozzánk, a Piros alma című dalt elénekelte nekünk, s most is gitárral kísérte produkcióját. Újabb könnyűzenei előadás következett Szudóczki Szimonetta előadásában, Demi Lovato: This Is Me.

Utolsó műsorszámként az Alkony Népdalkör lépett fel, tagjai népdalcsokrot énekeltek nekünk.

A verseny folyamán a Szülőföldem, Végegyháza alkotói pályázatra beérkezett két vers is bemutatásra került Tóth Bettina előadásában. Rádai Renáta: Ballagás és Androvicz Edina: Tavasszal című verse.

 

 

Ezzel a Ki Mit Tud vetélkedő versenyszámai végett értek. Amíg a zsűri meghozta döntését, Onodi Tibor autentikus népzenét játszott.

Baráth Mihály, a zsűri elnöke értékelte a produkciókat. Különdíjat kaptak: Mihály Terézia és az Alkony Népdalkör. Majd a Szülőföldem, Végegyháza pályázatra érkezett művek értékelése következett. Az alkotók közül különdíjat kaptak: Kövesdiné Csányi Julianna, Gyüre Enikő Mónik, valamint Kalmár Pál. Ezt követően Varchó István polgármester úr adta át a különdíjakat, s természetesen most is minden fellépő és alkotó kapott emléklapot és ajándékot.

E napon – úgy gondolom – megmutattuk, hogy mi, végegyháziak is tudunk valamit. Alkotásaink, előadásaink nem voltak mind profi színvonalúak, de nem is ez volt a cél. Kis közösségünket örvendeztettük meg műveinkkel, s szerintem községünk lakói büszkék voltak teljesítményünkre. Jövőre ismét megmutatjuk majd, ki mit tud!

- HJ –

Fotó: Kalmár Pál