Végegyházi Falunap 2012

Augusztus 20-án három helyszín és egész napos rendezvény várta a vendégeket Végegyházán, hogy kellemesen szórakozzanak ezen az ünnepi napon.

A római katolikus templomban ünnepi istentisztelettel és új kenyérszenteléssel kezdődött a nap. Mindeközben a ligetben is elkezdődtek az előkészületek a kitelepedéshez, a főzőversenyhez, valamint az iskolai sportpályán is kezdetét vette a kispályás labdarúgó torna. Ebben az évben a Barangoló Gyűjteményes Ház is várta a látogatókat, nem csak Végegyháza történeti kiállítással, de Végegyháza idei eseményeiről készült prezentációval is.

Délelőtt a helyi szervezetek is kitelepültek, hogy megmutassák magukat, s különböző programokkal készültek. Az ADA Gondozó Nonprofit Kft. egészség-megőrzési tanácsadással, szűrővizsgálatokkal, egészségtotókkal készült. Az Alkony Nyugdíjas Klub mostani és TSZ korabeli      fotókat hoztak, az ÁMK az iskola múltját és jelenét mutatta be. A Barangoló Közhasznú Egyesület  környezetbarát játszóházában papírmerítésre és agyagozásra volt lehetőség, de volt ökotudatos vetélkedő és lehetett sakkozni is. A Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület sátrában KRESZ-totót lehetett megoldani, a Végegyházi Sporthorgász Egyesület „horgásztavában” pedig halakat lehetett kifogni. Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete vérnyomás- és vércukorméréssel állt az érdeklődők rendelkezésére. A Civil Társadalom Fejlődéséért Közhasznú Egyesület pályázati ismertetőt tartott. A Községi Önkormányzat és a Mozgáskorlátozottak Egyesülete is kitelepült a falunapon.

Délelőtt a gyermek íjászok versenyét tekinthették meg az érdeklődők, majd maguk is kipróbálhatták e nemes sportot.  A parkolóban aszfaltrajzversenyre került sor, az idei téma a nyár volt. Elméleti és gyakorlati kerékpáros ügyességi versenyen is próbára tehették magukat a vállalkozó kedvűek a sörkert előtt

11 órakor Varchó István, Végegyháza polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket, majd Fritz Mátyás,Lászlóné Varga Zsófia, Mihály Terézia és az Alkony Dalkör hagyományőrző műsora következett.

A délutáni program a Végegyházi Silla Tae Kwon Do Klub és a Magyarbánhegyesi Korvin Tae Kwon Do Klub bemutatójával folytatódott, melynek lebonyolítója és egyben mestere Tamás József IV. Dan ITF mester volt. Majd az ÁMK műsora következett, az iskolások és a pedagógusok fellépésével.

Horváth András Zsolt, Réti Szabina, a Lighters és Szudóczki Szimonetta könnyűzenei műsora és a tombolasorsolás után aDolce Vita Művészeti Egyesület műsora következett. A főműsor előtt az Alkony Tánc-csoport tánca következett, majd a főműsor: Házibuli Attilával, közreműködött a Ladies, MC Hawer és a Teknő, Magic Of Music.

A rendezvény az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Leader forrásának segítségével valósult meg.

A Végegyházi Falunap rendezői, Végegyháza Község Önkormányzata köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik az egész napos rendezvényt támogatták:

ADA Gondozó Nonprofit Kft., Általános Művelődési Központ, Barangoló Közhasznú Egyesület, Barecz Mihály és családja, Barta István, Csák István, Császár Ferenc és családja, ifj. Dalicsek Béla és családja, Gáspár Tamás, Gyebnár Tibor, ifj. Halász István és neje, Horváth László és családja, Kevermes és Vidéke Tak.szöv., Király Sándor és neje, Király Rita és családja, Kunos Ágnes, Magyar Melinda, Mezőkovácsházi Vízmű Kft.,Pál Andrea, Perlakiné Czúth Ágnes, Rock Dairy Kft., TAPPE Kft., Varchó István és neje, Végegyháza Község Önkormányzata, Végegyházi Sporthorgász Egyesület.

Fotó: Horváth Judit, ifj. Horváth László, Horváth László, Takács Márk