Barangolt a Mikulás ... Végegyházán

Hatodik alkalommal barangolta végig Végegyháza utcáit Mikulásunk, mellyel 38 családban 102 gyereknek, s természetesen velük együtt szüleiknek okozott feledhetetlen élményt.

A Barangoló Közhasznú Egyesület fennállásának több mint öt éve alatt számtalan programot szerveztünk, de mindezek legfontosabbika a Barangol a Mikulás akciónk. Az egy hónapos jótékonysági akció során számtalan formában megmutatkozik az emberek segítőkészsége, s a végeredmény, a sok-sok gyermek mosolygós arca minden kincsnél többet ér. De ezt csak a Mikulás láthatja! S mivel én most is találkoztam vele, nekem jó néhány kedves történetet mesélt el, mely útja során történt meg vele és segítőtársával, a Krampusszal.

Ami látható és megmutatható, milyen sok felajánlás érkezett kérésünkre. Hogyan csomagoltuk a személyre szóló kis csomagokat, figyelve arra, hogy vajon ki minek örülhetne leginkább. S a nagy nap: december 5-e, amikor az előkészületek után végre bepakoltuk a bedobozolt ajándékokat, s útnak indultunk a hideg utcákon, többórás barangolásunkra.

A Mikulás az a csoda, amely mindenkit segítségre buzdít, hiszen a gyerekek izgatottan várják, vajon mit hoz puttonyában. S ez így van jól! Hiszen felnőtten is emlékszünk még arra, mikor mi vártuk a Télapót ilyen buzgón.

Sok mindent nem tudunk még, hogyan lesz jövőre, de egy biztos! Akkor is barangol majd Mikulásunk!