Önkéntes Karácsony Végegyházán

December hónapban nagy akcióba kezdett a Barangoló Közhasznú Egyesület, mely karácsony előtt, december 21-23-án érte el tetőpontját községünkben.

December elejétől kezdve felhívásunkra nagyon sok ruhaadomány érkezett Önkéntes Pontunkra, s volt, aki tartós élelmiszerrel is gazdagította gyűjtésünket. A felajánlók önzetlensége szívet melengető, hiszen sajnos Végegyházán is számos család örül minden segítségnek.

December 21-én délután önkénteseink először szétválogatták a ruhaneműt, majd elkezdődhetett a csomagolás. A bedobozolt ajándékokat másnap reggel szállítottuk ki, úgy gondolom nagy örömet szerezve az érintetteknek. Összesen 45 személy részesült adományban.

December 22-én szombaton, a téli szünet első napján, hagyományos játszóházunk is megnyílt az érdeklődő gyerekek előtt, ahol nem csak karácsonyi ajándékokat, de karácsonyfadíszeket is készítettünk Végegyháza Karácsonyfájára. Ahogy nálunk már szokássá vált, a nagyobbak segítettek a kisebbeknek, az ügyesebbek a kezdőknek, így mindenki számos maga készítette meglepetéssel térhetett haza.

S hogy milyen nagy keletje van a kreatív tevékenykedésnek, az is mutatja, hogy másnap még többen érkeztek játszóházunkba. A közös fára láncdíszeket, „szaloncukrokat”, „ajándékdobozokat”, ajándéknak pedig többek között üdvözlőlapokat, karácsonyfadíszeket, szakácskönyvet is készítettünk. A nagy munka közben pedig mindig szakítottunk időt egy kis evésre-ivásra, hogy azután újult erővel folytathassuk a munkát.

December 23-án a játszóház mellett még az időközben felállított sátorban folyó főzés is felkeltette az arra járók érdeklődését. Ugyanis ebben az évben több mint száz adag babgulyást főztünk, mellyel a szociális étkeztetésben résztvevő közel hatvan végegyházi lakost, a kézműveskedő gyerekeket, a hozzánk betérőket és önkénteseinket láttuk vendégül.

A finom bográcsos mellé pedig házi bejglit sütöttek önkénteseink, hogy igazi karácsonyi hangulatot varázsoljanak. Nagyon finom volt, dicséretére válva a szakácsoknak.

E nap még hátra volt egy izgalmas esemény, Végegyháza Karácsonyfájának avatása. A közösen díszített fát körülállva énekeltük a karácsonyi dalokat, ünnepelve a szeretet ünnepét.

S ezen a délutánon a gyertyafényes ünnepi asztal mellett ülve bíztunk abban, hogy a gyermeki kívánságok teljesülnek majd. Egy biztos, a feldíszített fa alól mindenki választhatott ajándékot, s a karácsonyi csoda kezdetét vette.

Az Önkéntes Karácsony csodáját sok-sok önkéntes segítette, csak így lehetett teljes: Andrej Attiláné, Androvicz Edina, Baráth Mihályné, Elek Jánosné, Gáborné Mészáros Magdolna, Gonda Andrea, Gyebnár Tibor, Gyenes Mihály, Horváth András, Horváth Judit, ifj. Horváth László, Horváth László, Juhász Zoltánné, Kassai Kinga, Kovács Mária, Kunos Ágnes, Magyar József, Mikula István, Napközi Konyha, Szűcs Lászlóné, Takács Márk, Tóth Józsefné, Vágó László.

A rendezvény az Új Széchenyi Terv TÁMOP 5.5.2. 11/2 Legyél Te Is Önként-S! programjának keretében valósult meg.

Fotó: Horváth Judit, Horváth László, Takács Márk