Karácsonyi szent mise

December 24-én este ünnepi istentiszteletre jöttek el községünk lakói a végegyházi római katolikus templomba.

A szentestén a családi ünneplés, az ajándékozás után benépesül a végegyházi templom, ahol 20 órakor először az iskolások, majd az Asszonykórus műsora tette meghittebbé az ünnepi hangulatot.

Orbán Sándor atya ünnepi istentiszteletében idézte az evangélium ide vonatkozó részét. Majd Assisi Szent Ferencről beszélt, akinek a nevéhez fűződik az első karácsonyi betlehem állítása. A ferences rend megalapítója vallotta, hogy a szomorúsággal megbántjuk Istent, ezért mindenkit buzdított arra, hogy örvendezzen, mosolyogjon. Az atya kérte, karácsonykor mi is legyünk tehát vidámak, énekeljünk együtt, hiszen Jézus születése egy új életet jelent. „Krisztus eljövetele a mi örömünk, a szépnek, a jónak, az örömnek legyen helye életünkben!”- mondta.

A mise végén Orbán atya köszönetet mondott a karácsonyi adományokért, melyek segítségével az óvodásokat és iskolásokat megajándékozhatta a végegyházi egyházközösség, valamint a templomi karácsonyfák felajánlását és felállítását is megköszönte.