Újévi Gála

A Barangoló Közhasznú Egyesület hatodik alkalommal rendezte meg Újévi Gáláját a Magyar Kultúra Napja alkalmából a végegyházi művelődési házban helyi és környékbeli fellépők közreműködésével.

Hagyományosan a Himnusz dallamaival kezdtük az előadást, melyet idén Balogh Elvira játszott el hegedűn. Ezután kezdődött a műsor, mely sokféle műfajt vonultatott fel, így vers, modern tánc, mazsorett, népzene, hangszeres zene, könnyűzenei produkciók és néptánc is gazdagította a repertoárt. Igyekeztünk minden igényt kielégíteni, hiszen a nézőtéren ülők nem csak életkorban, de ízlés tekintetében is különbözőek voltak.

Az is hagyomány már nálunk, hogy egy-egy képzőművész alkotásaival is megörvendeztetjük a végegyháziakat. Ebben az évben Szedlacsek Béla amatőr fafaragó alkotásaiban gyönyörködhettünk.

Sor került a Végegyháza Közösségéért Emlékplakett átadására is, melyet ebben az évben Gedó Istvánnak ítélt oda egyesületünk. A díjjal köszöntük meg önzetlen segítségét, mellyel hozzájárult Vöröskereszt véradó-mozgalmának sikeréhez, emberi életek megmentéséhez. Gedó István 62 évesen 125-szörös véradó.

Reméljük, sokan követik példáját, ezzel is segítve beteg embertársainkon. Az elismerést Merényiné Szentmiklósi Etelka, Magyar Vöröskereszt Mezőkovácsházi Területi Szervezetének területi vezetője és Elek Jánosné, a Vöröskereszt Végegyházi Szervezetének titkára adta át.

Gazdag és élménydús estében volt részünk, s végegyházi közönség lelkesedéséből látszott, hogy nagy tetszést aratott az idei Újévi Gála. Ehhez persze a fellépő előadók is nagyban hozzájárultak, hiszen mindannyiuknak nagy szerepe volt abban, hogy színvonalas műsort láthattunk az esti programban.   Az est háziasszonya most is Tóth Katalin volt.

Húsz produkció szórakoztatta a nagyérdeműt, melynek előadói: az Alkony dalkör, Barangoló Százlábú Tánc-csoport. Döméné Szabó Andrea, Farkas Heléna, Farkas Réka, Gyöngyszemek Mazsorett Egyesület, Lászlóné Varga Zsófia, Makhajda Bianka, Mihály Terézia, Onodi Tibor és Dósa Mihály, a Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola diákjai, Szudóczki Szimonetta, Tabán Táncegyüttes, Third Beat együttes, Zsóri Martin, Dolce Vita. Nem csak felhőtlen szórakozást nyújtottak a közönségnek, de ők maguk is nagyon jól érezték magukat az Újévi Gála színpadán.

A 2013. évi Újévi Gála minden fellépőjének, művészének és segítőjének ezúton szeretném még egyszer megköszönni a segítségét, melyet rendezvényünk sikerének érdekében tett.

A rendezvény az Új Széchenyi Terv támogatásával jött létre.

Fotó: Horváth Judit, ifj. Horváth László, Horváth László