Végegyháza Kupa a Barangoló Közösségi Házban

A hagyományos Végegyháza Kupa egyéni sakk bajnokságra idén március 17-én került sor a Barangoló Közhasznú Egyesület és Végegyháza Községi Önkormányzat rendezésében.

A sakk szeretete ebben az évben 12 versenyzőt vonzott versenyünkre, s köztük természetesen a tavalyi év győztesét, Szlamcsik Andrást. Összeszokott társaság gyűlt össze, hogy összemérje erejét, és jó sakkjátszmákat játsszon. A Barangoló Közhasznú Egyesület nevében jómagam köszöntöttem a versenyzőket, majd Kovalcsikné Borombós Edit, aki idén is elvállalta a versenybíró tisztét, elmondta a verseny szabályait, jó versenyzést kívánva mindenkinek.

A verseny 7 fordulós svájci rendszerben került lebonyolításra, játékosonként és játszmánként 15-15 perc játékidővel. A helyezések eldöntésében a több szerzett pont döntött.

Minden játszmának története van, amelyet a játszma végén, a szünetekben mi, laikusok is megismerhettünk, jókedvű beszélgetések közepette. A „vérre menő” csatározások egy-egy mérkőzés befejezése után hol bosszankodásra, hol örömre adtak okot a versenyzőknek. De mindenki jól érezte magát, hiszen a sakk bajnokság nem csak a taktikai csatározásokra, de közösségi élményre is jó alkalmat adott.

A hetedik forduló külön izgalmakat hordozott magában, mert bár az első helyezést már lehetett tudni, a többi viszont az utolsó játszmától függött. S mivel az ötödik helyezéstől négyes holtverseny alakult ki, ebben az évben az első nyolc helyezett kapott jutalmat. Az ajándékok közül most is választhattak a győztesek, így az eredményhirdetésen mindenki neki tetsző ajándékkal lett gazdagabb. Az első helyezett pedig most is tulajdonosa lett egy esztendőre a Végegyháza Kupa vándorserlegnek.

Az eredményeket Editke hirdette ki. Az első helyezett, így Végegyháza egyéni bajnoka 2013. évben ismét Szlamcsik András lett.

További eredmények:

II.: Klovács János

III.: Fülöp József

IV.: Sári Norbert

V.: Sári Márk

VI.: Horváth András

VII.: Kovács Attila

VIII. Fülöp Sándor

Legidősebb versenyző: Kemény István

A helyezettek és a különdíjasok oklevél- és tárgyjutalomban részesültek, de minden versenyző és segítő egy-egy barangolós pólót is kapott ajándékba.

Majd a terített asztalnál fogyasztottuk el a finom sült húst, mely a verseny izgalma és fáradalmai után különösen jól esett mindenkinek. Kellemes napot töltöttünk együtt!

Ezúton is köszönetet mondunk a sakk bajnokság támogatóinak és segítőinek:

Dr. Búvár István és családja, Juhász Zoltánné, Mikula István, Napközi Konyha, Sári László és családja és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület.