Darth Vaderrel és  Shrekkel is találkoztunk

Illusztris fogadóbizottság várta a gyerekeket a pusztaottlakai Családi- és gyermeknapon, hiszen a kiérkezőket mesefigurák életnagyságú megszemélyesítői kalauzolták a rendezvények színhelyeire.

A végegyházi gyerekek is ellátogattak 2013. május 5-én a pusztaottlakai Fideszes Családi- és gyermeknapra, amelyre Simonka György országgyűlési képviselő  invitálta meg a megye gyermekeit.

Végegyházáról a Barangoló Közhasznú Egyesület szervezte meg az általános iskola 1-6. osztályosainak a gyermeknapi kirándulást. S igaz, hogy május utolsó vasárnapján van gyermeknap, de elmondhatjuk, hogy már május első hétvégéjén is a gyerekeknek állt a világ Pusztaottlakán.

Izgatottan vártuk már ezt a napot, nem csak az ötven végegyházi gyerek, akik jelentkeztek felhívásunkra, de a tíz barangoló önkéntes is, akik az egész napon nem csak felügyeltük gyermekeink minden lépését, de mindig ott voltunk, ha szükség volt ránk. Már megérkezésünkkor kellemes meglepetésben volt részünk.

A Dragán tanya benépesült, sok helyszíne hívogatóan várt bennünket. S ha először tanácstalanok is voltunk, merre menjünk, rögtön segítségünkre voltak a szervezők, útbaigazítottak bennünket. Egyesületünk adománycsomagot is vitt, gyerekjátékokat vásároltunk a gyermeknapi gyűjtőakcióra, melyeket a szervezők gyermekkórházakba juttatnak majd el.

A kezdeti megilletődöttségen hamar túlestünk tehát, s rögtön birtokba vettük az ugrálóvárat. Majd a trambulint, a rodeóbikát, majd újabb ugrálóvárat… Már ez is megunhatatlan volt a gyerekek számára, de ott volt még a vadaskert, sok-sok felfedeznivaló és simogatnivaló állattal. No meg a lovak! Amit nem csak az istállóban lehetett megnézni, de a szabadban meg is lehetett ülni.

Ott voltak még a katonai járművek, s természetesen itt kívül-belül alaposan megismerhetőek voltak bárki számára, mert fel lehetett mászni rájuk, bele lehetett ülni. E mellett még motor- és autókrossz versenyeket is láthattunk, ami lenyűgöző volt, s azt sem bántuk, hogy tele ment a szemünk porral. Jót szurkoltunk az ott kiválasztott kedvencünknek.

No és persze a játszóház, amely hatalmas területen, számtalan állomással és tevékenységgel várt mindenkit. Akár az ügyességi, akár a kézműves foglalkoztatók alkalmat adhattak az aznapi ebéd „megszerzésére” is.

Az egész napos látnivalók és tennivalók helyszínei mellett folyamatos programok is voltak, melyek szintén kellemes időtöltésre adtak alkalmat. Hiszen volt ott reggeli torna, fegyveres katonai alaki bemutató, kutyás bemutató, bohócok és koncertek is.

S bármerre is mentünk, mindig találkoztunk valakivel! Darth Vaderrel és a birodalmi rohamosztagossal vagy Robot Zsaruval. Azután Batmannel és Supermannel, Scooby Dooval vagy akár Csőrikével, Tigrissel és nyuszival is. Nem is beszélve Shrekről, Hófehérkéről vagy Frédiről, Vilmáról és Enikőről. És bármelyikük is akadt utunkba, a gyerekek odafutottak hozzájuk, beszélgettek velük, körbetapogatták őket. Élmény volt minden egyes találkozás.

És nem csak a gyerekeknek! Nekünk felnőtteknek is. A sok látnivaló is persze, de még inkább az, hogy "gyerekeink" ilyen felszabadultan élvezték ezt a napot.

Útban hazafelé kérdezték a gyerekek, hogy jövőre ugye újra eljövünk? Ha lesz rá lehetőségünk, mindenképpen. Nagyon szép napban volt részünk!

A gyereknapi kirándulásunk útiköltségét Stafira Sándor támogatása tette lehetővé. A félszáz végegyházi gyerek kísérőjeként pedig a következő barangoló önkéntesek segítettek: Bacsa Bianka, Fehérvári Dániel, ifj. Horváth László, Horváth László, Juhász Zoltánné, Sárközi Enikő, Sárközi Erika, Szántó László és Takács Márk. Köszönet érte.

Fotó: barangoló önkéntesek