Százszorszép Gála

A Dél-Békési Kistérség Közkincs Kerekasztala 2013. május 11-én délután rendezte meg a Dél-Békési Százszorszép gálaműsort a magyarbánhegyesi Művelődési Házban, ahol végegyházi amatőr előadók is felléptek.

A Mutasd Magad Dél-Békés kistérségi amatőr művészeti rendezvénysorozat idén is öt helyszínen, húsz településről várta az előadókat, akiknek jó alkalom volt ez, hogy produkcióikkal bemutatkozzanak a közönségnek.

Vers-próza-színjátszás, ének-zene, tánc és egyéb kategóriában várták a jelentkezőket, s az öt mikrotérségi selejtezőn három fős zsűri értékelte a bemutatott produkciókat, emléklappal, bronz-, ezüst- és aranyminősítéssel jutalmazva azokat. Az arany minősítésben részesülők és a kiemelkedő, vagy valamilyen különlegességet bemutató ezüst minősítést szerzettek pedig meghívást kaptak a  rendezvénysorozatot lezáró gálaműsorra.

A Dél-Békési Százszorszép Gálára végegyházi előadók is meghívást kaptak, ismét megmutathatta magát az Alkony Dalkör, Mihály Terézia és Makhajda Sándorné, a Barangoló Százlábú Tánc-csoport, Gál Noémi és Mráz Fatime.

A záróesemény műsorában büszkén izgulhattunk megint a mieinkért! Gál Noémi szavalatában mindenki megtudhatta „Miért üres a postaláda mostanába?”, Mráz Fatime Mozart: Allegro-ját furulyázta el, Mihály Terézia és Makhajda Sándorné Vonatra várva című jelenetén jót derültünk, a Barangoló Százlábú Tánc-csoport légiesen táncolt kendőikkel, s az Alkony Dalkör Békés megyei népdalcsokrot adott elő.

Jó hírét vittük most is Végegyházának, s közben mi magunk is jól szórakoztunk.

A vonatra várva a „százlábúakkal” soroltuk az élményeinket, hiszen gazdag ás színvonalas műsorban volt részünk a mai napon.

Ahogy a gála mottója is írja:

„Mely az időt túléli, halhatatlan; él az ecsetben, hangban és a dalban.

Halandó ember csak a föld pora; de a művészet meg nem hal soha!” /Reviczky Gyula/

Fotó: Takács Márk