Végegyházi gyereknap

Az iskola Szülői Munkaközössége 2013. május 25-én gyereknapi programmal várta a gyerekeket a végegyházi ligetbe.

Egész héten hideg, esős idő volt, de ezen a szombati délelőttön az időjárás is gyereknapi hangulatban volt. Bár ijesztgetett bennünket, de amikorra kellett, kisütött a nap, hogy kellemes napban lehessen része kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

A Szülői Munkaközösség tagjai korán reggel nekiláttak az előkészületeknek. Megkezdődött a ligeti kitelepülés, valamint az ebéd előkészítése is. A gyerekek is folyamatosan érkeztek, kíváncsian nézelődtek, hol mi várja majd őket ezen a napon. Kilenc órakor osztályonként felsorakoztunk, és Jámborné Svorenj Szilvia, az SzM elnöke nyitotta meg a gyereknapot, elmondva a mai nap programját. Majd mindenki kakaós csiga falatozásával kezdhette a napot.

Ezt követően több helyszínen próbálhatták ki ügyességüket, kreativitásukat a gyerekek. Hiszen volt a ligetben ugróasztal, rodeó bika, trambulin jump, autós szimulátor, százlábú és gladiátor küzdelmet is folytathattak. De akár a palánkra dobálásban vagy a kuglizásban is kipróbálhatta magát bárki.

Pihenésképpen gyöngyöt fűzhettek, színes sólisztgyurmából formázhattak a gyerekek, de pohárral is ügyeskedhettek vagy vattapamacsokat is áttornászhattak egyik tányérról a másikra. A Szülői Munkaközösség életébe is bepillantást nyerhettek a kilátogatók egy fényképalbum segítségével.

Közben akadt üdítő is, hogy folyamatosan olthassák szomjukat. A sok-sok helyszín akár többször is alkalmat adott a játékra és szórakozásra. Hiszen gyereknap volt ma, amiből nem csak az iskolások, de akár ovis tesóik is alaposan kivették részüket. A felnőttek pedig örömmel nézték a boldog, felszabadult gyermekarcokat. ma senki nem lehetett szomorú.

Közben az ebéd is elkészült, így hamarosan hosszú sor kígyózott a paprikás krumplival teli bogrács előtt, s aki még kért, annak repeta is akadt. A gyerekek után persze a felnőttek is megebédeltek, miközben a lurkók újra birtokba vették a játékokat, fáradhatatlanul. Időt csak a fagylaltozásra szakítottak még, mely jóleső finomság volt még a nap végén.

Bárcsak minden nap gyereknap lenne, de hogy ez a nap ilyen jól sikerült a Szülői Munkaközösség jóvoltából, az sokak segítségének köszönhető: Augusz Anett, Barkanics Krisztina, Barta István, Cséffai Zoltánné, Csontos Ildikó, Czúth Szilvia, Fehérné Talpai Erika, Gyenes Mihály, Horváth Judit, Jámborné Svorenj Szilvia, Jámbor Sándor, Kassai Kinga, Kemény Lajos, Kulcsár István, Kunos Ágnes, Lestyán János, Lipták Zsoltné, Nyári Katalin, Paulik Margit, Prágai Ágnes, Rádainé Kunos Klára, Rádai János, Szalay Lászlóné, Takács Márk, Tóth Józsefné, Tóthné Molnár Katalin és Vágóné Veszprémi Anna.

Az Szülői Munkaközösség mindenkinek köszöni a segítséget, amelyet iskolánk gyermekei érdekében tett ezen a napon!

Fotó: HJ, Kassai Kinga, Takács Márk