Barangoló Bejárós Tábor 2013

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2013. július 1-26-ig szervezte meg idén térítésmentes táborát a végegyházi gyerekeknek, ahol a húsz táboros húsz napon keresztül tengersok kalandot élt meg, velünk együtt.

A bejárós tábor összetétele igen vegyes volt, hiszen hét óvodás, öt alsó tagozatos és nyolc felső tagozatos iskolás iratkozott be. A létszámunk mindig kötött, hiszen alkalmazkodnunk kell a helyszínhez, amely idén is a Barangoló Közösségi Ház volt, illetve nekünk segítőknek is határt kellett szabnunk, figyelembe véve, hogy a programok szervezése és a biztonságos gyermekfelügyelet se szenvedjen csorbát.

Ebben az évben is kiemelt szerepet kaptak a középiskolások, hiszen több éves tapasztalatunk már, hogy ők a leglelkesebb táboros segítők. Persze mi felnőttek is igyekeztünk, de a fiatalok amellett, hogy megbízható gyermekfelügyelők, közvetlenebb kapcsolatot tudnak kiépíteni a gyermeksereggel, és ami nagyon fontos, mindig vidámságot hoznak táborunkba.

S hogy idén kik is voltak a táboros segítők?! Horváth László, Juhász Zoltánné, Lipták Lilla, Sárközi Enikő, Takács Márk szabadideje nagy részét ebben az évben a barangoló táborosokkal töltötte, hogy ezt az egy hónapot igazán feledhetetlenné tegyék számukra. S az csak természetes, hogy a gyerekek mellett a segítők is mindent kipróbáltak programjaink során, hiszen a lehetőséget senki sem akarta elszalasztani.

A tevékenységek tárháza pedig igen széles volt idén is. Első héten a környezetvédelem köré szőttük programjainkat: vetélkedtünk, papírt gyűjtöttünk, újrapapírt készítettünk és papírt, valamint képet szőttünk. Második héten az egészségünk volt a legfontosabb: sportnapot tartottunk, ellátogattunk a véradásra és a védőnőhöz, egészséges ételeket készítettünk, voltunk a fóliakertészetben, krumplinyomdát és nyomatot készítettünk.

A harmadik héten a helytörténet és a természetvédelem került előtérbe: meglátogattuk a helytörténeti emlékhelyeket, rendbe tettük a katonasírokat, a házi kedvencek is bemutatásra kerültek, túráztunk a Száraz-ér mentén, kincset kerestünk a kiserdőben és agyagoztunk. Utolsó hetünk, ha lehet, még érdekesebb volt, mint az előzőek: taekwon-doztunk, íjászkodtunk, együtt énekeltünk, kirándultunk Szegedre, ahol sétáltunk a Tisza partján, programokat élvezhettünk az Agórában és barangoltunk a Vadasparkban, majd az utolsó napon nem csak készülődtünk a táborzárásra, kiállítást is rendeztünk be, sőt még Elrik sámán elrejtett kincsét is megkerestük. A sátoros ittalvós buli pedig feltette a koronát húsz együtt töltött napunkra.

Nagyon hamar eltelt ez a hónap, nagyon jól éreztük magunkat. S hogy ilyen jól sikerült minden, azt sok-sok mindenkinek köszönhetjük.

Az idei Barangoló Bejárós Tábort támogatták, segítették: a táboros szülők, Bacsa Bianka, Baráth Mihály, Budai Ferencné, Gonda Andrea, Gyebnár Tibor, Horváth Judit, Horváth László, ifj. Horváth László, Jegyinák János, Juhász Zoltánné, Kassai Kinga, Kéri Margit, Kinyó Gábor, Király Rita, Király Sándor, Lipták Lilla, Matuska Sára, Mikula István, Molnár Istvánné, Molnár Nikolett, Sárközi Enikő, Sárközi Erika, Szántó László, Takács Márk, Vágóné Veszprémi Anna, a Napközi Konyha dolgozói, a Silla Taekwon-do Klub, a Végegyházi Sporthorgász Egyesület és a Vöröskereszt Végegyházi Szervezete. Köszönet érte!

Jövőre ugyanígy, ugyanitt!!!