Végegyházi Falunap

Végegyháza Községi Önkormányzat szervezésében idén is megrendezésre került a hagyományos falunap Végegyházán, 2013. augusztus 20-án.

Községünkben minden évben nagy esemény a falunap, hiszen nem csak a helyiek, hanem az elszármazottak, rokonok és ismerősök is szívesen jönnek el ilyenkor.

Most is több helyszínen zajlottak az események. A római katolikus templomban ünnepi istentiszteletet tartottak, melyen hagyományosan az új kenyér szentelésére is sor került.

Az aszfaltpályán elkezdődött a Kispályás Labdarúgó torna, s a liget hátsó részében is zajlottak  a főzőverseny előkészületei. A liget melletti úton gépbemutatót tekinthetett meg a közönség Izsák József jóvoltából, ahol a mezőgazdasági gépeken kívül régi motorkerékpárok is kiállításra kerültek, sőt még próbautakra is elvitték a kíváncsi gyerekeket.

A művelődési ház előtetője alatt a Barangoló Közhasznú Egyesület önkéntes kiállítása, és Kovács Tibor fonalgrafikai képei is kínált látnivalót.

A ligetben az ugrálóvár is kellemes időtöltést nyújtott a gyerekeknek, de a délelőtt folyamán a civil szervezetek is nyújtottak programokat. Az ADA Gondozó Nonprofit Kft. vérnyomásméréssel, egészség-megőrzési tanácsadással és egészségtotóval várta az érdeklődőket. A Barangoló Közhasznú Egyesület sátránál lehetőség volt önkéntes regisztrációra, valamint keresztrejtvényt is lehetett fejteni, melynek megoldása mi is lehetett volna más, mint önkéntes programjuk mottója: Legyél Te Is Önként-S! Ha pedig valaki további elmepárbajra vágyott sakkozhatott is a barangolósokkal - A Szülői Munkaközösség és a Mozgáskorlátozottak Végegyházi Szervezete aszfaltrajzversenyt szervezett a gyerekeknek. A Végegyházi Sporthorgász Egyesület pedig minihorgászatra várta a kis ho-ho-ho horgászokat.

Varchó István, Végegyháza község polgármestere köszöntője után az óvodások pörgős műsora következett, mely nagyon jó hangulatot varázsolt a ligetbe.

Ebéd után a SILLA Taekwon-do Klub bemutatója következett, mely igencsak lenyűgözte a közönséget. Nem csak küzdöttek egymással a klub tagjai, de a cseréptöréssel is alaposan felkeltették a közönség figyelmét.

Majd az iskolások műsora következett, melyben kilenc zenés-táncos produkcióban mutatták meg a gyerekek, milyen ügyesek és lelkesek, ha táncolni kell.

Ezt követően az Alkony Nyugdíjas Klub műsorára került sor, melyben az Alkony Dalkör, Fritz Mátyás, Mihály Terézia, Lászlóné Varga Zsófia lépett fel, s természetesen nem maradhatott el Mihály Terézia és Makhajda Sándorné Vonatra várva című jelenete sem.

A nap hátralévő részében elsősorban a zenéé volt a főszerep. Szudóczki Szimonetta és a Másképp Szól könnyűzenei műsora folyamatosan csalogatta a közönséget, majd a tombolasorsolás után a kondorosi Reláció zenekarral már egyre többen együtt is énekeltek.

A hangulat tehát folyamatosan fokozódott, majd a főműsor fellépője, Balázs Pali következett, hogy slágereivel lezárja ezt a napot. A falunap tűzijátékkal ért véget.

A Végegyházi Falunap rendezői, Végegyháza Községi Önkormányzat köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik az egész napos rendezvényt támogatták.

Tombola felajánlásokkal járult hozzá a rendezvény sikeréhez: az ADA Gondozó Nonprofit Kft., az Alkony Nyugdíjas Klub, a Barangoló Közhasznú Egyesület, Barecz Mihály és családja, Csányi Lászlóné, ifj. Halász István és Varga Erzsébet, a Katolikus Egyházközösség, Kevermes és Vidéke Takarékszövetkezet, Király Sándor és király Sándorné, Király Rita és Gyovai Csanád, Kovács Éva, a Mezőkovácsházi Vízmű Kft., a Napközi Konyha dolgozói, a Polgármesteri hivatal dolgozói, a mezőhegyesi Szent György Patika, Varchó Roland, Végegyháza Községi Önkormányzat és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület.

Fotó: Takács Márk és a barangoló önkéntesek