Itthon vagy! – Magyarország, szeretlek!

E programsorozatba a Végegyháza Községi Önkormányzat is bekapcsolódott 2013. szeptember 28-29-én változatos programokkal, melyek helyszínei a művelődési ház, a liget, az aszfaltpálya, a római katolikus templom és a Barangoló Gyűjteményes Ház voltak Végegyházán.

A Szent Mihály nap hétvégéjére szervezett kétnapos programsorozathoz az ország minden pontjáról – így Végegyházáról is – csatlakoztak települések azzal a céllal, hogy megmutassák, milyen szép országunk.

A végegyházi programokat Varchó István, községünk polgármestere nyitotta meg szombaton délután a művelődési házban. Majd három helyszínen folytatódott a rendezvény. Az iskolai aszfaltpályán az öregfiúk játszottak a fiatalabbakkal.

A liget melletti úton Kovács Péter hívta kerékpáros ügyességi versenyre a gyerekeket, míg a ligetben a Barangoló Íjász Klub tagjai tartottak bemutatót Horváth András vezetésével, mely után a bátrabbak ki is próbálhatták az íjjal való lövést.

Kora este „Retro-Party” várta az érdeklődőket, régi slágereket, sokféle stílusban játszott a közönségnek Stayer Edgár, Orsós János és Horváth András.

A vasárnapi program első állomása a katolikus istentisztelet volt a római katolikus templomban, majd déltől a Barangoló Gyűjteményes Ház nyitotta ki kapuját, hogy a gyűjtemény mellett Végegyháza történetébe is betekinthessenek a látogatók Takács Márk segítségével.

Este zenés szórakoztató műsor várta a közönséget, Danilescu Csaba és a Dream Juice zenekar jóvoltából. A programsorozat a tűzgyújtással fejeződött be.

E hétvége kellemes szórakozást nyújtott a résztvevőknek szeptember utolsó hétvégéjén.