Barangolt a Mikulás …

A Barangoló Közhasznú Egyesület akciója hetedik alkalommal okozott örömet kicsiknek és nagyoknak községünkben, Végegyházán, 2013. december 5-én.

Bár a hó ugyan nem esett még le, de fagyos hidegben indult útjára idén Mikulásunk, hogy közel száz gyereknek vigyen csomagot. De nem csak az ajándék fontos ezen az estén, hanem a találkozás a Mikulással és a krampusszal.

Hiszen minden gyerkőc tudja, hogy ilyenkor nagyon jónak kell lenni, s a jutalom nem marad el. Dalokkal, versekkel készülnek ilyenkor a vendéglátó ifjak, viszonzásként a látogatásért.

S hogy milyen fontos esemény is ez, bizonyítja, hogy az idén is sok játék érkezett felhívásunkra, hogy minél nagyobb legyen a gyerekek öröme.

A Barangoló Mikulásgyárban igyekeztünk mindenkinek a legmegfelelőbb ajándékot becsomagolni. Elképzeltük, ki minek örülne leginkább, úgy válogattuk, rendezgettük a játékokat, a készülő csomagokhoz. S hogy ez mennyire sikerült, erről a Mikulást és segédjét, a krampuszt lehetne megkérdezni. Ők látták a csillogó tekinteteket, a mosolygó arcokat, melynél szívet melengetőbb látvány kevés létezik.

Köszönjük mindenkinek a segítségét, aki az idei mikulás-csodához hozzásegítette a végegyházi gyerekeket, s nekik is hasonló örömet kívánunk!

Barangoló Közhasznú Egyesület