Kis karácsony…2013

A Barangoló Közhasznú Egyesület két napos rendezvénnyel kedveskedett a végegyházi gyerekeknek és felnőtteknek karácsony előtt Végegyházán.

Az ünnepi készülődés már december elején elkezdődött, hiszen jótékonysági gyűjtőakciónk felhívására sokan hoztak be ruhaneműt, tartós élelmiszert, sőt még DVD lejátszót is. A felajánlásokat december 21-én este szortíroztuk, s néhány család részére csomagokat készítettünk, mellyel karácsony előtt nagy örömet szereztünk.

Másnap délelőtt játszóházba invitáltuk a gyerekeket, hogy ajándékokat és díszeket készítsünk együtt. A játszóház kezdetén beszélgettünk arról, hogy sokszor a hulladék anyagokból is milyen szép és hasznos tárgyakat is lehet készíteni. Halk zeneszó mellett folyt a „munka”, a gyerekek igyekeztek mindent kipróbálni. Nagy sláger volt a mézes süti, gyönyörűséges díszítésekkel tették egyénivé a kis alkotók.

Üdvözlőlapok, láncdíszek, ajándékcsomagok is készültek, de lehetett színezni, foglalkoztatókat megoldani, vagy akár tobozt is festeni. Közben főtt a babgulyás, s jöttek önkéntes szakácsaink is, akik házi beiglit sütöttek. Finom ebédünkkel a közétkeztetésben résztvevőknek és játszóházazó fiataljainknak is kedveskedtünk.

Játszóházunk második napján, hétfőn is folytattuk 10 órától az elkezdett ajándékok és díszek készítésének sorát, de újabb ötletek megvalósítására is sor került.

Így például hóember, havas lampion, vagy toboz láncdísz is készült, hiszen ma már az udvaron lévő fenyőfákat is feldíszítettük. Mindenki az alkotás lázában égett, hazai ajándékokat és karácsonyfadíszeket is jócskán készítettünk, az utolsó pillanatokat is kihasználva.

Beigli még a második napra is maradt, de kíváncsian vártuk a sütisütő verseny finomságait is. Az eredményhirdetés délután 3 órakor, a Végegyháza Karácsonyfája avatása után volt, melyen együtt énekeltünk a szépen feldíszített karácsonyfánk előtt. Ezt követően derült ki az eredmény: I. helyezett Szemánné Szabó Erzsébet, II. helyezett Gyenes Kinga Katalin, III. helyezett Mráz JÁnosné lett, Tóth Zoltán pedig egyesületünk különdíját kapta.

Természetesen utána megkóstolhattuk a süteményeket is. A gyerekekre még külön meglepetés is várt, a karácsonyfa alatt lévő játékokból választhattak maguknak ajándékot.

A nap végén, evés közben mindenki élményeit mesélte szomszédjának, vagy recepteket cserélt, vagy pedig újdonsült játékát próbálta ki.

Köszönjük mindazoknak a segítségét, akik segítettek e két nap sikerében: Androvicz Edina, Kunos Ágnes, Andrej Ilona, Baráth Mihályné, Czúth Szilvia, Droppa Bernadett, Elek Jánosné, Gonda Andrea, Kelemen Erzsébet, Gyebnár Tibor, Gyenes Kinga Katalin, Gyenes Mihály, Kassai Kinga, Horváth András, Horváth László Gábor, Horváth László, Jámborné Svorenj Szilvia, Juhász Zoltánné, Kiss Jánosné, Kovács Mária, Knausz Henrietta, Kunos László és családja, Mikula István, Molnár Ferencné, Mráz Jánosné, Napközi Konyha, Rádainé Kunos Klára, Szemánné Szabó Erzsébet, Szűcs Lászlóné, Takács Márk, Tóth Erzsébet, Tóth Zoltán, Vágó László, valamint mindazok, akik jótékonysági akciónkra adományokat hoztak. A két napos rendezvényt a Vidékfejlesztési Minisztérium Zöldforrás pályázati fejezete, valamint az Új Széchenyi terv forrása is támogatta.

Köszönjük szépen! Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk:

a Barangoló Közhasznú Egyesület