Éjféli mise

December 24-én este 8 órakor kezdődött a karácsonyi szent mise a végegyházi római katolikus templomban.

Szenteste napján sokan eljöttek templomunkba. Mise előtt az iskolás gyerekek előadásukkal felidézték a kis Jézus születését. Majd az Alkony Dalkör karácsonyi dalokat énekelt, fokozva az ünnepi hangulatot.

Orbán Sándor atya idézte az evangélium igéit, mely Jézus születésének körülményeit mondja el.  Majd elmesélte azt a legendát, mely szerint Jézus születésekor hó borította a barlang felé vezető utat, de a pásztorok léptei nyomán elolvadt a hó, sőt virágok is nyíltak, a hóvirág. Sokan keveset tudnak Jézusról, de a születése történetét mindenki ismeri. Szívből kell örülni annak a szeretetnek, mellyel Isten megajándékozott bennünket, hiszen a mi világunknak éppen Isten szeretetére és jóságára van szükség - mondta az atya.

A szent mise végén köszönetet mondott a gyerekek misztérium játékáért és a kórus műsoráért, az ajándékozásért, a fenyőfákért, valamint a templom előkészítéséért a karácsonyi ünnepekre, s mindenkinek áldott karácsonyt kívánt.