Újévi Gála 2014

A Barangoló Közhasznú Egyesület január 25-én rendezte meg Újévi Gáláját a Magyar Kultúra Napja alkalmából a végegyházi művelődési házban helyi és környékbeli fellépők közreműködésével.

Hagyományosan a Himnusz dallamaival kezdtük az előadást, amelyet közösen énekelt el a közönség.

Ezután kezdődött a műsor, mely sokféle műfajt vonultatott fel, így vers, betlehemes játék, modern tánc, mazsorett és könnyűzenei produkciók is gazdagították a repertoárt.

Igyekeztünk minden igényt kielégíteni az idei év első nagyrendezvényén.

Az is hagyomány már nálunk, hogy képzőművészeti alkotások is kiállításra kerülnek a gálán. Nagy örömünkre ezt a hagyományt az idén is folytatni tudtuk.

Ezen az estén a Barangoló Közhasznú Egyesület „Zöldebb Újév” rajzpályázatára érkezett rajzokból rendeztünk kiállítást.

Nem csak a rajzokban lehetett gyönyörködni, de az eredményhirdetésre is itt került sor. A verseny díjazását a Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás pályázat támogatta.

A díjakat Juhász Zoltánné és Kassai Kinga adták át egyesületünk nevében.

Sor került a Végegyháza Közösségéért Emlékplakett átadására is, melyet ebben az évben Szalka Jánosnénak ítélt oda egyesületünk elnöksége a beérkezett javaslatok alapján.

A díjjal köszöntük meg a végegyházi betegekért végzett több évtizedes munkáját, melyet szívvel lélekkel végez. Az elismerést Engelhardt Józsefné és Loss Károlyné adta át.

Gazdag és élménydús estében volt részünk, s végegyházi közönség lelkesedéséből látszott, hogy nagy tetszést aratott az idei Újévi Gála.

Ehhez persze a fellépő előadók is nagyban hozzájárultak, hiszen mindannyiuknak nagy szerepe volt abban, hogy színvonalas műsort láthattunk az esti programban.

Gálánk előadói: az Alkony dalkör, a Barangoló Százlábú Tánc-csoport, a Campari Juice, Danilescu Csaba, a Mezőhegyesi Gyöngyszemek Mazsorett Egyesület, Lászlóné Varga Zsófia, Mihály Terézia, a Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda óvodásai és Mazsorett csoportja, a Sweet Cool Dance és Szudóczki Szimonetta. Nem csak felhőtlen szórakozást nyújtottak a közönségnek, de ők maguk is nagyon jól érezték magukat az Újévi Gála színpadán.

A 2014. évi Újévi Gála minden fellépőjének, művészének és segítőjének ezúton szeretném még egyszer megköszönni a segítségét, melyet rendezvényünk sikerének érdekében tett.

Fotó: Horváth László, Takács Márk