TeSzedd!

Végegyháza is csatlakozott Magyarország legnagyobb hulladékgyűjtési akciójához 2011. május 21-én

2011. május 21-én került sor az ország történetének eddigi legnagyobb önkéntes akciójára. „TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért” mottóval a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium az Önkéntes Központ Alapítvánnyal együttműködve nagyszabású hulladékgyűjtő akciót szervett, melyben több tízezer polgár mozdulhat meg együtt.

Az akció végegyházi szervezője a Barangoló Közhasznú Egyesület és Végegyháza Község Önkormányzata, valamint csatlakozott felhíváshoz a Végegyházi Sporthorgász Egyesület és a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület is.

Délután két órakor gyülekeztünk a végegyházi piactéren, ahonnan indult szemétszedő akciónk. A közterületeket és a külterületeket pásztázták végig önkénteseink, mely munka eredményeként 50 zsák szemetet helyeztünk el a szelektív hulladékgyűjtő mellett.

-          VB -