Vízparti nagytakarítás ötödször

A Száraz-ér partján kezdődött és a Barangoló Gyűjteményes Házban ért véget az a tavaszi nagytakarítást, amelyet a Barangoló Közhasznú Egyesület szervezett 2010. március 20-án, Végegyházán.

A Miénk itt a tér akció keretében immár ötödik alkalommal szerveztük meg takarítási akciónkat. Az időjárás kedvezett programunknak, hiszen bár fújt a szél, a napsütéses idő sokakat kicsalogatott, hogy összeszedjük a szétdobált szemetet. A régi Darálónál gyülekeztünk délután két órakor, innen indultunk szemétszedő körútra.

A több mint két órás túránk során csak egy szűk területét jártuk be ugyan a mi Száraz-erünknek, de zsákjaink folyamatosan megteltek így is. Azok, akik már rendszeresen takarítunk, tapasztaltuk, hogy szerencsére már nagyobb szemétlerakó helyet nem találtunk, inkább a szórvány szemét a jellemző. Talán akciónk hatással van a végegyháziakra, jobban figyelünk környezetünkre.

Azt sajnos ismét láthattuk, hogy a horgászok nem tisztelik a mi vizünket, mert a horgászhelyek környéke nagyon szemetes volt. Ez az akció most is alkalmat adott a megújhodó természet megfigyelésére, kellemes sétában is volt részünk, ahol kicsik és nagyok együtt nagyon jól érezték magukat. S hogy mennyit dolgoztunk, azt igazán akkor tapasztaltuk meg, amikor az összes szeméttel teli zsák felkerült Gyebnár Tibi teherautójára. Nagyon büszkék voltunk magunkra, elvégzett gyűjtőmunkánk eredményeként nagy területet tisztítottunk meg, nem csak a szárazföldön, de a Száraz-ér vizén is.

Kellemesen elfáradva érkeztünk meg a Petőfi utcai lerakodóhelyre, ahol kicsit megpihentünk, majd elbúcsúztunk, de csak rövid időre. Hiszen a jó munka után egy közös szalonnasütésre is meginvitáltuk a résztvevő környezetvédőket.

A Barangoló Gyűjteményes Házban láttunk vendégül mindenkit, itt gyújtottuk meg tábortüzünket, s mint kiderült olyan sokan voltunk, hogy egyszerre el sem fértünk a tűz körül. A legnagyobb élmény ez elsősorban a gyerekeké volt, de a felnőttek is nagyon élvezték a közös együttlétet. Hamarosan a füstön kívül a piruló szalonna, kolbász, hagyma illata is terjengett, s a hazain kívül a vendégek körbekínálták egymást a hozott eledellel. Senki sem maradt éhes, mindenki pukkadásig ehette magát.

S utána sem rohantunk haza, jól esett még a tűz körül üldögélni, beszélgetni, s persze a gyerekek számtalan módot találtak ki a játékra. Jól éreztük magunkat együtt.

S hogy ez a nap ilyen jól sikerüljön, most is sokan segítettek: Békés Manifest Kft., Gyebnár Tibor, Kunos Ágnes, Rádai János és családja, Lipták Zsolt és családja, Sárközi József és családja, Szkupeny Anita, Végegyháza Község Önkormányzata, köszönet nekik.

- HJ -