Horgászni tanultak a felnőttek

Szeptember 18-án került sor a Barangoló Közhasznú Egyesület hagyományos horgászversenyének megismételt fordulójára.

Mivel a júniusi versenyen senki sem fogott halat, most ismét nekiveselkedett a végegyházi horgász „népség” a halak abajgatásának. Reggel szemerkélő eső fogadta a huszonöt versenyzőt, és a szurkolókat, kíváncsiskodókat, s hogy ne legyen okunk panaszra, ez az eső egyre csak erősödött. Persze milyen horgász lenne az, akit elriaszt egy kis víz. Az idei versenyre tíz gyermek és tizenöt felnőtt horgász nevezett be.

Délelőtt kilenc órakor – a nevezés és a sorsolás után – kezdődött meg a verseny. S mivel az egyik ifjú versenyző már a második percben halat fogott, bizonyossá vált, hogy gazdára talál a vándorserleg. A Száraz- ér tűzoltószertár utáni végegyházi szakasza megtréfálta a versenyzőket, mivel a szertár felé eső részen alig fogtak halat a versenyzők, addig az alsó, kiserdő felőli szakaszon bőségesebb volt a zsákmány.

Az már hamar kiderült, hogy ha nem történik nagy csoda, akkor a verseny abszolút győztese az idei évben a gyerekek közül kerül ki. Kovács Kinga és Józsa Pál folyamatosan, fej-fej mellett haladva fogták a vörösszárnyúakat. Külön fokozta az izgalmukat, hogy a két versenyző csak néhány méterre ült egymástól, így látták, hogy körülbelül mennyit fog a riválisuk. Az idő folyamatosan romlott, így néhányan idő előtt feladták a versenyt, de a többiek, komoly horgászhoz méltóan nem álltak le, űzték a halakat a verseny végét jelző dudaszóig.

A küzdelem végén – levezetendő a feszültséget – a Barangoló hölgytagjai szendvicsekkel kedveskedtek a megfáradt versenyzőknek. Közben pedig folyt a mérlegelés, ahol a felnőttek versenyét közel sem kísérte akkora figyelem, mint a gyerekekét. Már csak azért sem, mert összesen két felnőtt ért el értékelhető eredményt. Az összes többi horgásztárs csak elméleteket gyártott időjárási frontokról, hidegről, szélirányokról, rossz sorsolásról és más helyszínekről, de halat nem tudtak mutatni. Ezzel ellentétben a gyerekek nem csak komoly zsákmányt mutattak fel, – megmutatva a felnőtteket hogyan kell horgászni – de még az utolsó pillanatokig izgalmassá tették a eredményeik a mérlegelést is.

Végül aztán megszületett a végeredmény, gazdára találtak a díjak is.

A legfiatalabb versenyző Bálint Zsófia, a legidősebb Tóth Aladár volt az idei versenyen.

A felnőttek között első helyezést ért el Bálint József, második pedig Tóth Aladár lett.

Gyermek kategóriában első helyezett Kovács Kinga, második Józsa Pál, harmadik pedig Vágó Dániel lett. Mindannyian oklevelük mellé tárgyjutalmat is átvehettek Gyebnár Tibortól, egyesületünk elnökségi tagjától.

2010. év legeredményesebb NAGY HO-HO-HO HORGÁSZA Kovács Kinga volt, ő vehette át Varchó István polgármester úrtól a vándorkupát, és őrizheti a következő versenyig. Az ő győzelme kettős öröm, hiszen az előző két évben felnőtt nyert, most viszont gyermekhorgász, aki ráadásul lány is. Úgy hogy jövőre felnőttek és fiúk fel lehet kötni a gatyát!

Horgászversenyünket támogatták: Almási Ferenc, Aranyhal Horgászbolt Mezőkovácsháza, Andrej Attiláné, Bakos Krisztina, Barangoló KHE, Mezőkovácsházi HVI, Paulik József, Rádai család, Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás pályázata.

- HL -