Szemétszedés őszi túrával

Takarítási akcióval együtt elektronikus hulladékgyűjtést szervezett ismét a Barangoló Közhasznú Egyesület 2011. október 31-én, Végegyházán.

Gyönyörű napsütéses őszi délutánon gyülekeztünk délután két órakor a Barangoló Közösségi Ház udvarán, hogy ismét végigjárjuk a Száraz-ér partszakaszát szemét után kutatva.

Több csoportban indultunk, hogy alapos munkát végezzünk. Kényelmes sétánk során napfürdőztünk, beszélgettünk, gyönyörködtünk az érpart környéki növényzetben, színpompás fáiban. Úgy gondoljuk, egyre kevesebben vetemednek arra, hogy errefelé dobálják ki háztartási szemeteiket, utunk során szórványszeméttel találkoztunk, csak egy-két helyen találtunk nagyobb hulladékkupacot.

A kiserdő csodálatos ilyenkor, élmény volt az avarban lépkedni. Egy helyütt sajnos szívszorító élményben volt részünk, valaki egy papírzsákban dobta ki újszülött kiskutyáit. Különösen csoportunk gyermektagjai szörnyedtek el a látványon, s meg is volt a tettesről a véleményünk.

Ha nem is volt olyan sok szemét, azért néhány zsákkal sikerült gyűjtenünk, melyeket ideiglenesen az út mellett hagytunk, később beszállítottuk azokat a szelektív hulladékgyűjtőhöz. A kellemes séta után visszatértünk a Közösségi Házba, ahol a kevésbé fáradt önkéntesek kipróbálhatták új pingpongasztalunkat, melyet az idei 1 %-os felajánlásból vettünk.

Délután 5 óráig az elektronikus hulladékok száma is folyamatosan nőtt az udvaron. Egyre többen kihasználják ezt a lehetőséget, a már használhatatlan készüléket ugyanis sokszor csak kerülgetni tudtuk otthon, hiszen kidobni nem lehet. Mi viszont megszervezzük elszállításukat a gyűjtőhelyre.

E napon Közösségi Házunk is gyarapodott, hiszen három raktárhelyiség aljzata került lebetonozásra, valamint az épület másik termét alakítottuk át, ahová a pingpongasztal került, s majd sportteremként várja az érdeklődőket.