Folytatódik az érpart rendbetétele

Az elmúlt ősszel kezdte meg a Végegyházi Sporthorgász Egyesület a Barangoló Közhasznú Egyesülettel összefogva a Száraz-ér partjának rendezését. Ősszel elakadtak a munkák, de most újra kezdtük.

Az őszi Barangoló Önkéntesek Végegyházáért akció keretében telepítettünk az érpartra asztalokat és padokat, így a „bika istálló” alatti terület már rendezett, és több pad és kiülő került ki. A régi temető melletti Fekete híd után a tereprendezésre ősszel már kísérletet tettünk, de sajnos nem volt megfelelő teljesítményű földmunka gépünk. Most azonban segítséget kaptunk a szomszédvártól, hiszen Mezőkovácsházáról segítettek, és rendelkezésünkre bocsátottak megfelelő munkagépet.

A terepet így közel ötszáz méter hosszan rendbe tehettük a hídtól a Zsibrik domb irányába, újabb területen biztosítva a kulturált környezetet a horgászathoz és a természetjáráshoz. Tavasszal a „Miénk Itt A Tér” akció keretében erre a területre is szeretnénk néhány padot és asztalt kihelyezni. A takarítás során a vízről szeretnénk a Száraz-eret tisztítani, kiszedni a nád közé akadt PET palackokat, úszó hulladék csomókat. Közben pedig a partokon is összeszedjük a szemetet. Ha találunk lerakott szemetet természetesen azt is összegyűjtjük. Reményeink szerint ez a rendbe tett szakasz otthont ad a horgászversenynek is, amelyet a barangolósokhoz csatlakozva rendezünk meg idén is. Ha az Önkormányzat által koordinált romos házak elbontása megkezdődik, akkor még az idén nekifoghatunk a lődomb területének a rekultiválásához, a beton törmelék lefedéséhez, a terület füvesítéséhez. A tavasz nem csak az újjászületés időszaka, hanem a nagytakarításoké is, így minden horgásztársunkat várunk a Barangoló Közhasznú Egyesület tavaszi nagytakarítási akciójára, hiszen mindig van elég tennivaló. A takarításra  2012. április 14-én kerül sor délután 14 órától, és a Miénk Itt A Tér akció adja a keretet.

A területrendezésben nyújtott segítségért a végegyházi horgászok köszönetet mondanak Telek Zsoltnak és Kanász Józsefnek, akik lehetővé tették, hogy újabb szakaszon rendezhessük a Száraz-ér partját.

Horváth László

Fotó: Mikula István