Második Végegyházi „Tapossa-Laposra” Nap

Rendhagyó módon a Közösségi Ház lett a helyszíne a II. Tapossa-Laposra Napnak, melyet a Barangoló Közhasznú Egyesület rendezett 2012. április 14-én délelőtt Végegyházán.

A tavalyi évben nagy sikert aratott első Tapossa-Laposra napunk, melyre az Örökzöld programunkban versenyző óvodásaink és iskolásaink hozták el az összegyűjtött PET palackjaikat, valamint minél több vendéget is hívtak. Akkor 1243 palackot gyűjtöttek és tapostak laposra a gyerekek. Mostani akciónkra úgy gondoltuk, hogy kb. 2000 darab biztosan összegyűlik, hiszen hallottuk a gyerekektől, sőt a felnőttektől is, hogy már régóta gyűjtik otthon, számítva versenyünkre. Tehát nagy reményekkel néztünk Zöld Manóval és Barangoló Benővel a nagy nap elé.

A mezőgazdaság igen örült a hétvégi esőnek, egyesületünk programját viszont jelentősen módosítani kellett. Mivel arra is felkészültünk, hogy az időjárás nem igazán kedvez majd figyelemfelkeltő akciónknak, már pénteken felhívtuk az örökzöldes gyerekek figyelmét, hogy rossz idő esetén nem a piactéren, hanem a Barangoló Közösségi Házban találkozunk szombat délelőtt.  S a szemerkélő esőben már kilenc órától hozták a palackos zsákokat, s a darabszám rögzítése után a gyerekek segítettek a kupakokat lecsavarni.

Az előkészítő munkálatok után a másik teremben jólesett a finom kakaó keksszel, majd Szántó László gitárkísérete mellett pihenésképpen lehetett énekelni. Majd jött a munka dandárja, a szép kerek flakonok összetaposása. Azt az élvezetet, ahogyan belevetették magukat a kisebbek és nagyobbak a palack-halomba! No meg az a hatalmas zaj, amely rögtön betöltötte a termet!

Negyedóra sem kellett, minden levegőt sikerült kipréselni a flakonokból. Ezután zsákokba rakva már sokkal kevesebb helyet foglaltak el, és segítségünkkel nem csak a környezetkárosítás ellen tettünk, hanem segítettünk, hogy újra feldolgozhassák a műanyag palackokat.

A munka befejezéseként még összegyűltünk, repetaként volt még kakaó és keksz is. Az eredményeket pedig az összesítés után Tóthné Molnár Katalin, az Örökzöld program Zöld Manó versenyének iskolai koordinátora ismertette.

A II. Végegyházi Tapossa-Laposra Napra még ebben a nyirkos időben is szép számmal – több mint százan - eljöttek, és a várakozásunkat is felülmúlva összesen 2826 PET palackot gyűjtöttek. Ez is bizonyítja, hogy a végegyháziaknak fontos a környezet védelme!

E nap támogatói: Szántó László, Szkupeny Anita, Tóth és Társa Recycling Kft., Végegyháza Község Önkormányzata. Minden résztvevő csapattagnak, kísérőnek és segítőnek is köszönetet mondunk, hiszen egy emlékezetes környezetvédelmi napon vettünk részt.